730 992 150 akademia@rbsport.pl

Zakończyliśmy zmagania zimowej RED BOX Ligi Maluchów rocznika 2007/08. Pierwsze miejsce w tabeli utrzymał Piłkarz Sosnowiec, który w niezwykle zaciętym meczu o mistrzostwo pokonał 3-1 Spartę Katowice. Gorszy bilans bramkowy spowodował, że Spartę wyprzedził jeszcze ROW Rybnik, a tuż za podium uplanował się UKS Ruch Chorzów.

Sparta Katowice – ŚTS Katowice I: 3-0 (3-0)

Gardawski, Świętek, Thamm

Bardzo szybko, bo już po kilkudziesięciu sekundach Sparta Katowice prowadziłą z ŚTSem I 2-0. Bramki Jakuba Gardawskiego i Szymona Świętka pozwoliły jej kontrolować przebieg gry, a po trafieniu Michaliny Thamm było już praktycznie po meczu. Ambitny ŚTS próbował jeszcze się odkuć, lecz ostatecznie ani razu nie udało się mu pokonać Marcina Pisarskiego, dlatego finalnie to Sparta triumfuje 3-0.

RBPA Katowice – ROW Rybnik: 0-7 (0-6)

Maroszek 2, Meller 2, Banaszkiewicz, Podleśny, Chłodek

Wysokie zwycięstwo nad Akademią RED BOX ROW Rybnik wypracował sobie w pierwszej połowie tego meczu. To właśnie w czasie pierwszych 13 minut “czarni” zaaplikowali RED BOXowi aż sześć bramek, które w zupełności wystarczyły do sparingowego potraktowania drugiej odsłony. W jej czasie rywal zagrał znacznie lepiej, lecz i ROW nie musiał forsować tempa, dlatego wygrywa on ostatecznie 7-0.

ŚTS Katowice II – Śląsk Świętochłowice: 1-0 (0-0)

Kaczkowski

Najlepszy swój mecz w RED BOX Lidze Maluchów rozegrał przeciwko ŚTSowi II Śląsk Świętochłowice. Przez niemal całe spotkanie dotrzymywał on kroku faworyzowanemu przeciwnikowi, punkt tracąc dopiero w samej końcówce. To właśnie bramka z 25 minuty Piotra Kaczkowskiego przesądziła o wygranej podopiecznych Marka Porębskiego, którzy wcześniej kilkukrotnie pudłowali we wręcz stuprocentowych sytuacjach pod bramką Śląska.

Sparta Katowice – Piłkarz Sosnowiec: 1-3 (1-0)

Gajda – Cieślik, Grochowski, Kraszewski

W meczu, który miała dać odpowiedź na pytanie która drużyna wygra I edycję RED BOX Ligi Maluchów spotkali się lider tabeli Piłkarz Sosnowiec, oraz potrzebująca wyłącznie trzech punktów Sparta Katowice. Pierwsza połowa pod dyktando zawodników Sebastiana Kawulki. To oni posiadali przewagę, którą udokumentowali golem na 1-0 Szymona Gajdy. Po zmianie stron tracący złoto Płkarz zaatakował z impetem. Wyrównanie przyszło dość szybko (14′), lecz zaznaczyć trzeba że trafienie Juliana Cieślika było dość przypadkowe. Kolejne dwie bramki nie miały już jednak ani odrobiny szczęścia. Udokumentowały one dominację Piłkarza, który po ostatnim gwizdku współnie z liczną publicznością mógł cieszyć się z pierwszego miejsca na koniec rozgrywek.

Ruch Chorzów – ŚTS Katowice I: 3-1 (0-1)

Czapek, Gajda, Leks – Kuczek

Dwie różne połowy miał mecz Ruchu Chorzów z ŚTSem I. Otwarcie tego pojedynku to znacznie lepsza gra tych drugich. Bramka Tymona Kuczka tylko potwierdziła wysoką formę ŚTSu, który w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po przerwie oglądaliśmy już jednak inny Ruch. Ospały wcześniej zespół nagle złapał swój rytm i mozolnie zaczął odrabiać straty. W końcu na dobre udało się opanować każdy centymetr boiska i po zwycięstwie 3-1 sięgnąć po ostatnie trzy punkty w tym sezonie.

RBPA Katowice – Śląsk Świętochłowice: 4-1 (1-0)

Skwarek 2, Nowak, Wdowiak – Kaduk

W pojedynku, którego stawką były pierwsze punkty w Lidze Maluchów Akademia RED BOX pokonała Śląsk Świętochłowice. Od początku trwała zacięta walka, gdyż każdy chciał zakończyć rozgrywki pozytywnym akcentem. Piersza bramka padła tuż przed przerwą, a zdobył ją notujący bardzo dobre zawody Jakub Nowak. Po zmianie stron Śląsk wyrównał po uderzeniu z dystansu Kamila Kaduka. Pomimo faktu iż to drużyna z Świętochłowic była na fali, gola na 2-1 zdobył kapitan rywali Kamil Wdowiak. Ostatnie minuty to popis Jerzego Skwarka. Dwie bramki zawodnika z numerem 16 przesądziły o wysokim triumfie Akademii RED BOX i zakończeniu rozgrywek efektownym zwycięstwem 4-1.