730 992 150 akademia@rbsport.pl

W finale pierwszego Turnieju Dzikich Drużyn zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box, rozegranym na osiedlu Piastowskim 106a w Poznaniu zmierzyły się trzy drużyny Orły Romana, Dark Stars i FC Rataje.

Mecze były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. Widać było pełne zaangażowanie i brak kunktatorstwa. W dwumeczu finałowym Orły, prowadzone przez trenera Romana Rybarczyka, pokonały dwukrotnie Stars, a w meczu o 3 miejsce w przepisowym czasie gry był remis i dopiero rzuty karne wyłoniły wicemistrza – Dark Stars.

W przerwie między meczami rozegrany został turniej rzutów karnych, który wygrała drużyna Dark Stars. Na uwagę zwraca udział jedynej dziewczyny, Martyny Manickiej (Dark Stars), która w niczym nie odstawała od kolegów a nawet dwukrotnie uratowała swój zespół od straty bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej. Najlepszym strzelcem został Filip Rybarczyk (Orły Romana) 8 goli, najlepszym bramkarzem Marcin Pakuła (Dark Stars). Mieliśmy w pierwszym meczu bramkę z rzutu karnego Piotr Przyborowski (Orły Romana) i w ostatnim z rzutu wolnego, pięknym strzałem popisał się Dominik Statucki (Dark Stars).

Turniejowe zmagania obserwowali goście specjalni: znany trener Wojciech Wąsikiewicz, prowadzący m.in. w przeszłości Lecha Poznań, Wartę Poznań, Arkę Gdynia oraz trener-koordynator Red Box Piłkarskiej Akademii Konrad Majewski. Według zgodnej opinii ekspertów paru zawodników zdecydowanie się wyróżniało i powinni kontynuować podnoszenie swoich umiejętności w klubach lub akademiach piłkarskich. Taka zresztą jest idea Turniejów Dzikich Drużyn, aby wyróżniający się zawodnicy dostawali szansę na spełnienie piłkarskich marzeń.

Zresztą namiastkę wielkiego futbolu dzieci przeżyły, zawody rozgrywane były profesjonalną piłką meczową Adidasa Brazuca, dokładnie taką samą jaką były rozgrywane finały Mistrzostw Świata w Brazylii, a obecnie jest ona oficjalną piłką Ekstraklasy. Mecze nagrywała telewizja Redboxtv, były również przeprowadzone wywiady z uczestnikami Turnieju. Relację będzie można obejrzeć na stroniewww.redboxtv.pl. Galeria zdjęć jest już dostępna na stronie [kliknij, aby przejść na stronę z galerią]. Wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali Certyfikatami, medalami, drużyny pucharami i dyplomami.

Szansa na kolejne zdobycze w kolejne soboty 9,16,23 i 30 sierpnia w godzinach od 10 do 14. Zgłoszenia telefonicznie 730 992 417, mailoworedbox@redboxsoccer.com lub bezpośrednio na Orliku, w dniu zawodów, na osiedlu Piastowskim 106a w Poznaniu.

Turnieje swoim patronatem objął Prezydent Poznania, a ich organizacja jest możliwa dzięki Poznańskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Za szansę sportowych rywalizacji, w imieniu dzieci, dziękujemy !

Orły Romana – Dark Stars 5:2
Orły – Filip Rybarczyk 3, Bartosz Rybarczyk 1, Piotr Przyborowski 1, Filip Piasecki, Jakub Piasecki (bramkarz), Wiktor Sieradzki, Gracjan Palacz
Dark Stars – Antoni Parafiński 2, Marcin Pakuła (bramkarz), Jan Parafiński, Franciszek Wajdzik, Dominik Statucki, Martyna Manicka, Adam Paech

Dark Stars – Orły Romana 2:3
Orły – Sieradzki 2, J.Piasecki 1
Dark Stars – Statucki 2

Orły Romana – FC Rataje 13:2
Orły – F.Rybarczyk 5, Sieradzki 3, Przyborowski 3, B.Rybarczyk 1, J.Piasecki 1
FC Rataje – Jakub Bosy 1, Grzegorz Czajka 1, Bartłomiej Urban (bramkarz), Krzysztof Ślusarczyk, Piotr Bańkowski, Kacper Łakomy, Bruno Chudecki

FC Rataje – Dark Stars 4:4, karne 2:3
FC Rataje – Czajka 3, Bańkowski 1
Dark Stars – Statucki 2, Wajdzik 1, A.Parafiński 1

Konkurs rzutów karnych:

Orły Romana – Dark Stars 2:3
Orły – J.Piasecki, F.Rybarczyk
Dark Stars – A.Parafiński, Wajdzik, Statucki