730 992 150 akademia@rbsport.pl

W minioną niedzielę młodzi zawodnicy z rocznika 2006 (trener Łukasz Marek) uczestniczyli w turnieju piłkarskim organizowanym przez klub Canarinhos Skórzewo. Turniej rozgrywany był w hali sportowej w podpoznańskim Dopiewie. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

Grupa A:

Unia Swarzędz 2006

Canarinhos I Skórzewo

Red Box Piłkarska Akademia

Szkoła Futbolu Marcina Drajera

Grupa B:

Warta Poznań

Unia Swarzędz 2007

Canarinhos II Skórzewo

Warta Międzychód

W pierwszym grupowym spotkaniu po wyrównanej walce niestety ponieśliśmy porażkę z gospodarzami turnieju zespołem Canarinhos I 0:1.

Drugi mecz grupowy przyniósł jeszcze więcej emocji. Pojedynek Red Box Piłkarskiej Akademii oraz Szkółki Futbolu Marcina Drajera byl niesamowicie wyrównany a jedyna bramka dla naszych przeciwników padła po złym rozpoczęciu gry przez naszych zawodników, co w konsekwencji skończyło się faulem przed naszym polem karnym i niestety po silnym strzale straciliśmy bramkę. Do końca meczu nie udało  się doprowadzić do remisu i drugi raz w turnieju ponosimy porażkę 0:1. Trzecie grupowe spotkanie dotyczyło tylko kwestii, czy w grupie zajmiemy trzecie czy czwarte miejsce. Pojedynek z Unią Swarzędz 2006 wygrywamy bardzo pewnie 3:0 po bramkach Kacpra Gano, Jasiu Wajgta oraz Kuby Radziejewskiego. W kolejnym meczu spotkaliśmy się z czwartym zespołem z grupy B a była to Unia Swarzędz 2007. W tym spotkaniu również wygrywamy bardzo przekonująco 4:0 – trzy gole strzela Jasiu Wajgt, a jedną bramkę dokłada Kamil Ulatowski. Ostatnim dla naszego zespołu turniejowym meczem był pojedynek o 5 miejsce, w którym spotkaliśmy się z zespołem Warty Międzychód. Po bramkach Jasia Wajgta oraz Kamila Ulatowskiego wychodzimy na prowadzenie 2:0 i nic nie zapowiadało nerwowej końcówki meczu. Jednak dwa błędy w defensywie kosztowały nasz zespól utratę bramek i wynik zmienił się na 2:2. Gdy wydawało się, że dojdzie do serii rzutów karnych na 30 sekund przed końcem rzut z autu na połowie przeciwnika, pada strzał na bramkę Cypriana Nfewang i gol na 3:2. Zatem ogromne emocje, na całe szczęście zakończone szczęśliwie dla młodych zawodników Red Box Piłkarskiej Akademii.

Skład Red Box Piłkarskiej Akademii w niedzielnym turnieju:

Wasiak Marcel, Gano Kacper, Radziejewski Jakub, Szajbel Tymon, Ulatowski Kamil, Nfawang Cyprian, Kraiz Luka, Wajgt Jasiu.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. KS Canarinhos Skórzewo II
2. Szkoła Futbolu M. Drajera
3. Warta Poznań
4. KS Canarinhos Skórzewo I
5. Red Box Piłkarska Akademia
6. Warta Międzychód
7. Unia Swarzędz 2006
8. Unia Swarzędz 2007