730 992 150 akademia@rbsport.pl

W słoneczną, październikową sobotę odbyła się kolejna, czwarta seria gier Red Box Junior Ligi. Nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem, raz ciesząc się ze zwycięstwa,  innym razem uznając wyższość przeciwników.

Zaczynamy podsumowanie tradycyjnie od najstarszej grupy zawodników z rocznika 2002/03 prowadzonej przez trenera Sebastiana Kleibera, która w sobotę rozgrywała dwa spotkania o punkty z pierwszą oraz drugą drużyną Warty Poznań. W pierwszym meczu Red Box Piłkarska Akademia gładko zwyciężyła zespół zielonych 3:0. Natomiast już drugi mecz z młodszym zespołem Warty, z rocznika 2003 prowadzonym przez trenera Adama Szałę, miał bardzo wyrównany przebieg. Długo utrzymywał się wynik 1:1, jednak tuż przed końcem meczu młodzi Warciarze wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. Była to dopiero pierwsza porażka naszych  zawodników w jesiennych rozgrywkach Red Box Junior Ligi.

 Na boisku B, gdzie swoje mecze rozgrywają zawodnicy z roczników 2004/05 i występują dwie drużyny Red Box piłkarskiej Akademii, zanotowaliśmy dwie porażki oraz oglądaliśmy pierwsze zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Jakuba Budycha. Zanim jednak zawodnicy mogli poznać smak zwycięstwa, nasze zespoły przegrały swoje pierwsze tego dnia pojedynki. Na rozpoczęcie sobotnich zmagań w pojedynku z zespołem Oranje Sport Fabianowio drużyna pierwszego zespołu Red Box Piłkarskiej Akademii z trenerem Radkiem Skrzypkiem musiała uznać wyższość kolegów z drużyny przeciwnej, przegrywając po zaciętej walce 0:1. Tuż po nich na boisko wybiegł drugi zespół Red Box P.A ., który  podejmował kolegów z AP WP Września. Był to jednak pojedynek z dość dużą przewagą zespołu z Wrześni i zakończył się pewnym zwycięstwem wrześnian 4:0. Na szczęście młodzi zawodnicy się nie załamali i w meczu z Orłami Komorniki odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze 5:2. Gratulujemy punktów i ambitnej postawy na boisku.

 W kategorii wiekowej zawodników z rocznika 2006 rozgrywaliśmy w tej kolejce jedno spotkanie. Mecz  z zespołem Unii Swarzędz był bardzo wyrównany. Do ostatniej minuty utrzymywał się wynik 1:1, a o  zwycięstwie 2:1 zdecydował rzut karny dla naszej drużyny w ostatniej minucie meczu. Było to kolejne zwycięstwo młodych zawodników trenera Łukasza Marka. Najmłodszy zespół ma przed sobą jeszcze jedną kolejkę ligową, 11 października. Natomiast na zakończenie jesiennych zmagań, 18 października, w najmłodszej kategorii wiekowej rozegrany zostanie Puchar Ligi, po którym zostaną wręczone puchary i medale dla drużyn biorących udział w rozgrywkach.