730 992 150 akademia@rbsport.pl

W miniony czwartek na boiskach Centrum Sportowego Red Box odbyła się kolejna seria meczów w lidze szkół Eurojunior 2014. Tym razem doszło do naprawdę emocjonujących pojedynków. Szczególnie dwa mecze z udziałem Szkoły Podstawowej nr 54 można nazwać prawdziwymi horrorami. W pierwszym meczu drużyna SP 54 podejmowała Szkołę Podstawową nr 7 i na początku ten pojedynek układał się dla niej znakomicie. Do przerwy SP 54 prowadziła 4:0, jednak w ciągu 8 min. drugiej części “Siódemka” doprowadziła do remisu. Po niesamowitym pościgu, w końcowej fazie spotkania, zawodnicy SP 7 opadli  z sił i ostatecznie SP 54 wygrała 7:5. Drugi pojedynek SP 54 rozgrywała z SSP 3 “Dębinką”. I tu znów do przerwy zawodnicy SP 54 mieli mecz pod całkowitą kontrolą, prowadząc 4:1, a zaraz po przerwie podwyższając wynik o jednego gola. Później piąty bieg włączyła “Dębinka”, strzelając gola za golem. Najpierw doprowadziła do remisu, by w ostatnich sekundach zdobyć zwycięskiego gola.  Po ostatnim gwizdku sędziego radości jednych i smutku drugich nie było końca. Dla takich chwil warto grać w piłkę …

Samodzielnym liderem, po dwóch wygranych, została SP 9, ale ma kilka zespołów za plecami, które tylko czekają na jej potknięcie.