730 992 150 akademia@rbsport.pl

Niedziela 8 marca 2015 roku była ostatnim dniem rywalizacji Red Box Junior Ligi Halowej odbywającej się w poznańskim klubie “City Zen”.W lidze uczestniczyło  siedem zespołów. Rywalizacja w lidze rozpoczęła się 13 grudnia 2014 roku. Zwycięzcą  okazał się zespół Oranje Sport Poznań prowadzony przez trenera Sebastiana Białobrzeskiego. Trzeba jednak przyznać, iż poziom całych rozrywek był naprawdę wysoki.

1.Polonia Środa Wlkp.-Oranje Sport 1:2 (1:1)

Niedzielne spotkania rozpoczęły się od szlagierowo zapowiadającego się pojedynku pomiędzy liderem Oranje a zespołem z miejsca drugiego czyli Polonia Środa Wielkopolska.Początek spotkania był bardzo ostrożny w wykonaniu obydwu zespołów .Nie było porywającej gry a raczej asekuracja i czekanie na błąd defensywy przeciwnika.Na trzy minuty przed końcem pierwszej części meczu na prowadzenie wyszedł zespół ze Środy Wielkopolskiej po golu grającego z numerem 10 na koszulce Kacpra Cywki.Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.Przez praktycznie 10 minut drugiej połowy nie działo się nic ciekawego na boisku i dopiero bramka wyrównująca na 5 minut przez zakończeniem pojedynku ożywiła zawodników obydwu zespół ponieważ każdy chciał zgarnąć 3 punkty, które przybliżały zespoły do wygrania całej ligi.Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów dosłownie w ostatnich sekundach na strzał zdecydował si e po raz kolejny w meczu Robert Jencz z Oranje.W sumie niegroźny strzał został zamieniony na bramkę po błędzie golkipera ze Środy, który nie utrzymał piłki w rękach.Gdy piłka wpadła do bramki rozległ się ostatni gwizdek  sędziego i nastąpiła ogromna radość w zespole Oranje Sport!

2.Warta I Poznań -UKS Szóstka Śrem 2:6 (2:2)

Już w pierwszej minucie spotkania zawodnicy Warty I obejmują prowadzenie po strzale Kacpra Nowaka. Wyrównanie pada po golu Łożyńskiego Jakuba .Po przerwy oba zespoły strzeliły jeszcze tylko po jednej bramce i na tablicy widniał wynik 2:2 co zapowiadało ogromne emocje w drugiej części spotkania.bramka dla Warty I Arkadiusz Domagała.Jednakże w drugiej części dominowali na boisku tylko młodzi zawodnicy ze Śremu strzelając przeciwnikowi 4 bramki nie tracą przy tym żadnej.Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzieli się: Jakub Łożyński 2 gole, Filip Witkowski 2 gole, Jakub Tomaszkiewicz oraz Szymon Kędziora.

3.Polonia Środa Wlkp.- 6:2 (2:1)

Pierwsza minuta spotkania i po błędzie golkipera Polonii prowadzenie dla TPS uzyskuje zawodnik z numerem 9 na plecach Michalski Jakub. Wyrównanie nastąpiło po stracie piłki w środku boiska przez zawodników TPS i zrobiło się 1:1.Na prowadzenie zawodnicy Polonii wyszli po sytuacji w, której bramkarz oddał silny strzał na bramkę przeciwnika piłka otarła się o jednego z zawodników Polonii myląc golkipera TPS-u.Do przerwy wynik 2:1.W trzeciej minucie drugiej połowy wyrównanie stanu spotkania po strzale Kacpra Stefaniaka.Od tego momentu do solidnej pracy zabrali się zawodnicy trenera Mariusza Kułaka .Najpierw po szybko wykonanym rzucie wolny gol na 3:2 Michała Kościelniaka.Kolejna składna akcja całego zespołu Polonii i bramka na 4:2 Kacpra Cywki.Kolejne trafienie po pięknym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Adama Rozwora.Ostatnia bramka czyli 6 padła po kolejnej szybkiej akcji i pewnym strzale Adriana Cukrowskiego.

4.UKS Szóstka Śrem -Red Box Piłkarska Akademia 3:1 (2:1)

Na prowadzenie po pięknej zespołowej akcji wyszedł zespół Red Box P.A.i golu Horacego Karczewskiego.Do remisu doprowadził Szymon Kędziora po błędzie środkowej formacji zawodników Red Box.Drugie trafienie i tym samym prowadzenie w tym spotkaniu daje zespołowi ze Śremu Szymon Kędziora choć trzeba przyznać, że duży błąd popełnił bramkarz Bartosz Wożniak,nie najmocniejszy strzał wpadł do bramki.Do przerwy 2:1 dla UKS Śrem. Druga połowa przyniosła tylko jedną bramkę a jej strzelcem był po raz trzeci w tym meczu Szymon Kędziora.

5.Oranje Sport -Warta II Poznań 6:2 (3:1)

szybkie prowadzenie dla Oranje po golu Filipa Beczkiewicza .Indywidualna akcja Pawła Borowskiego i gol na 2:0.Na 3:0 podwyższa po pięknym strzale z rzutu wolnego Bartosz Świątęk .Kontaktowa bramka dla Warty II autorstwa Tomasza Nowinki i do przerwy wynik już nie uległ zmianie.Druga połowa spotkania rozpoczęła się od bramki Roberta Jencza i Oranje prowadziło już 4:1.Piąty gol w tym spotkaniu był dziełem Filipa Beczkiewicza.Drugie trafienia dla Warty II Mateusza Borówki .Wynik ustala na 6:2 Jakub Grzybek.

6.Polonia Środa Wlkp.-UKS Szóstka Śrem 2:9 (1:3)

Ostatnie niedzielne spotkanie decydowało o tym kto zdobędzie drugie miejsce w całych rozgrywkach,Zespół Polonii miał trzy punkty więcej i wygrany pierwszy mecz z UKS 4:1.Początek spotkania wskazywał, że to własnie zawodni ze Środy spokojnie obronią drugą lokatę w tabeli.Tym bardziej, iż po golu Adama Rozwory objęli prowadzenie 1:0.Wyrównanie nastąpiło po przepięknej akacji UKS Śrem i golu na 1:1 Igora Jurgi.Na prowadzanie zespół Polonii wyprowadził Szymon Kędziora.Również Kędziora strzela przed przerwą na 3:1 .Druga polowa i emocje o to co się stanie na boisku .Czy zawodnicy Polonii będą wstanie się podnieść i doprowadzić do remisu.nic z tych rzeczy .Nic z tych rzeczy .W tym spotkaniu nie do zatrzymania był Szymon Kędziora, który zdobywa kolejne bramki dla UKS Śrem, jedno trafienie w zespole ze Śremu dołożył Jakub Tomaszkiewicz.Ostatecznie końcowy wynik to 9:2 dla UKS Śrem prowadzonego przez trenera Adama Galasa.

Dziękujemy wszystkim zespołom ,trenerom ,rodzicom za wspólne sportowe emocje w sezonie zimowym 2014/15!

Najlepszym strzelec został Filip Beczkiewicz z  Oranje Sport zdobywca 21 goli.

Najlepszym bramkarzem wybrano Wiktora Króla z Polonii Środa Wlkp.