730 992 150 akademia@rbsport.pl

Kolejny dzień rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Europy za nami. W zmaganiach mężczyzn zakończyły się rozgrywki grupowe. Obu polskim drużynom udało się wyjść z grupy. Futsaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania zremisowali z rywalami z Munster University z Niemcy 5:5 i z drugiego miejsca w grupie przystąpią do dalszej rywalizacji. Natomiast reprezentanci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza wyszli z grupy po przegranej z Paris Sorbonne University 3:5, dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Niestety futsalistki AUM Poznań przegrały swój drugi mecz w turnieju z drużyną Rounen University z Francji 5:1.

 

Futsaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego prowadzili do przerwy 3:0. W drugiej połowie nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy ruszyli do odrabiania strat. Sześć minut przed końcem meczu Niemcy przegrywali jeszcze 2:5, ale wyrównali na 5:5. – Cieszy mnie awans do czołowej szesnastki AME. Jednak martwi fakt, że moi zawodnicy nie zrealizowali do końca założeń taktycznych. Wiedzieliśmy, w jaki sposób rozgrywają piłkę Niemcy. Dzięki mądrej grze do przerwy prowadziliśmy 3:0, a jednak nie potrafiliśmy utrzymać tego prowadzenia – powiedział po spotkaniu połowicznie zadowolony Bogdan Sękowski, trener UEP.

Prawdziwe emocje swoim fanom zafundowali zawodnicy Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W trakcie meczu byli w turnieju i już poza nim. Jednak ostatecznie przegrali 5:2 i dzięki lepszemu stosunkowi bramek niż Ben Hurion University awansowali do 1,8 finału. – Po raz kolejny musieliśmy użyć tutaj manewrów z wycofanym bramkarzem. Znowu to poskutkowało, ale tylko częściow . Wynik nie zadowala nas do końca, bo chcieliśmy zdobyć punkty. Przeciwnik był o klasę lepszy od naszego poprzedniego rywala. Myślę, że potrafimy grać w przewadze. Wtedy zdobyliśmy trzy bramki. Daje nam to awans z drugiego miejsca w naszej grupie i jesteśmy z tego zadowolenia. Czekamy teraz na swojego przeciwnika. Zobaczymy kogo nam teraz los przydzieli. Liczę, że zdobędziemy gole z akcji, a nie z przewagi–  mówił po spotkaniu Dominik Solecki kapitan drużyny UAM-u.

Kolejny mecz w turnieju przegrały zawodniczki z UAM Poznań. W spotkaniu z rywalkami z Rounen Univeristy  musiały uznać wyższość 5:1. –  Liczyliśmy dzisiaj na zdecydowanie więcej. Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. W drugiej wyglądało to już lepiej. Przed nami kolejne mecze w turnieju i chcemy w nich wypaść jak najlepiej – ocenił po spotkaniu trener UAM Wojciech Weiss.

We wtorek zakończyły się zmagania grupowe w turnieju męskim. O kilka słów podsumowania pokusił się Tomasz Aftański, delegat EUSA w trakcie turnieju: – Mieliśmy w tej fazie kilka bardzo ciekawy pojedynków. Z roku na rok ten poziom się podnosi. Widać, że w tym turnieju trzeba się napracować, żeby odegrać znaczącą rolę. Jeżeli chodzi o turniej męski wyłoniliśmy pierwszą szesnastkę. Myślę, że nie ma zaskoczeń. Czekają nas ciekawe mecze w 1/8 finału. Natomiast, jeśli chodzi o turniej kobiet. Wszystko może się zdarzyć. Porażki w dwóch pierwszy nie oznaczają końca rywalizacji. Dla kibiców z Polski dobrą informacją jest fakt, że oba polskie kluby wyszły z grupy do kolejnej fazy.

W 1/8 finału nasi reprezentanci zmierzą się odpowiednio: Uniwersytet Ekonomiczny z University of Evry z Francji (AWF 14:00), a Uniwersytet Adama Mickiewicza z Istanbul University z Turcji (PP, 18:00). Pojedynki 1/8 turnieju mężczyzn zostaną rozegrane w czwartek.  Natomiast w środę nasze reprezentantki z Uniwersytetu Adam Mickiewicza zmierzą się z rywalkami z Ege University z Turcji (PP 18:00).

Maciej Wadowski, Poznań

Wyniki Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu, 4 sierpnia 2015r.

Mężczyźni:

Uni Paris Sorbonne (FRA) 5 – 3 Adam Mickiewicz Uni (POL)

Hitit Uni (TUR) 4 – 6 Uni of Split (CRO)

Uni of Munster (GER) 5 – 5 Poznan Uni (POL)

Uni of Coimbra (POR) 6 – 2 Istanbul Uni (TUR)

Sumy State Uni (UKR) 10 – 1 Darmstadt TU (GER)

VERN (CRO) 1 – 1 Uni of Minho (POR)

Brunel Uni (UK) 1 – 6 Armenian State Uni (ARM)

Technion IT (ISR) 6 – 0 Uni of Lyon (FRA)

Norway SE (NOR) 4 – 4 Uni of Evry (FRA)

Istanbul TU (TUR) 1 – 5 Siberian Uni (RUS)

Kobiety:

Ege Uni (TUR) 8 – 2 Leuven Uni (BEL)

Rouen Uni (FRA) 5 – 1 Adam Mickiewicz Uni (POL)

Trondheim BS (NOR)  2 – 8 Munster Uni (GER)

 

Harmonogram – 5.08.2015r.

Mężczyźni – dzień przerwy.

Kobiety:

10 14:00 PP Santarem PI (POR) – Rouen Uni (FRA)

11 16:00 PP Leuven Uni (BEL) – Trondheim BS (NOR)

12 18:00 PP Adam Mickiewicz Uni (POL) – Ege Uni (TUR)

Harmonogram mężczyźni – 1/8 finałó – 6.08.2015r.

k4        12:00   PP       SIberian Uni (RUS) – Technion IT (ISR)

k8        12:00   AWF   Uni Paris Sorbonne (FRA) – Uni of Lyon (FRA)

k5        14:00   PP       Armenian State Uni (ARM) – VERN (CRO)

k6        14:00   UAM  Uni of Coimbra (POR) – Uni of Munster (GER)

k7        14:00   AWF   Poznan Uni (POL) – Uni of Evry (FRA)

k1        18:00   PP       Adam Mickiewicz Uni (POL) – Istanbul Uni (TUR)

k2        18:00   UAM  Uni of Minho (POR) – Norway SE (NOR)

k3        18:00   AWF   Uni of Split (CRO) – Ben Gurion University (ISR)

DSC_1210-net DSC07506-net DSC_2104-net DSC_2059-net