730 992 150 akademia@rbsport.pl

18.08.2018 zakończył się obóz przygotowawczy we Wronkach, w którym uczestniczyły drużyny z roczników 2005 – Poznań i 2007 – Suchy Las, trenowanych przez Łukasza Marka i Jacka Kubiaka.

Obydwie drużyny, które przebywały na zgrupowaniu, przyjechały z zamiarem zrealizowania celów, nakreślonych im przez trenerów. Oprócz 3 treningów dziennie, sparingów, odnowy biologicznej, treningów taktycznych w salkach konferencyjnych, młodzi adepci piłki nożnej mieli możliwość, obejrzenia sparingu rezerw Lecha Poznań w meczu z Mieszko Gniezno. Dużym przeżyciem dla zawodników, była możliwość trenowania na jednej płycie boiska z rezerwami Lecha Poznań, grającymi w III lidze a także z drużyną młodzieżową, na co dzień występującą w rozgrywkach CLJ (Centralnej Ligii Juniorów).

Jak przyznali trenerzy, zgrupowanie nie należało do lekkich, ale udało się osiągnąć zaplanowane cele. Wydaje się, że w nadchodzącym sezonie, przed naszymi drużynami, stoją spore wyzwania. Rocznik 2007, który wkracza w kolejną fazę przygotowań do piłki seniorskiej, swoje mecze będzie rozgrywał w systemie 9×9. Istotną zmianą jest także, wprowadzenie pozycji spalonej, co sprawia najwięcej problemów zawodnikom w okresie przygotowawczym. Całości dopełnia fakt, że zespół wystąpi, jako beniaminek, po awansie w zeszłym sezonie. Z kolei rocznik 2005 przechodzi na system rozgrywania meczy 11×11, na pełnowymiarowym boisku.

Jak zapowiadają trenerzy w  najbliższym sezonie, będziemy walczyć o jak najwyższe lokaty, naszym celem jest uzyskanie jak najwyższego miejsca w lidze i zrealizowanie celów szkoleniowych założonych przed sezonem a przy odrobinie szczęścia awans do wyższej Ligii.

Poniżej link do galerii zdjęć
https://www.facebook.com/pg/redboxpilkarskaakademia/photos/?tab=album&album_id=1794919383876829