730 992 150 akademia@rbsport.pl

Red Box Junior Liga – Rocznik 2004!

Mocnym akcentem zakończyły się tegoroczne zmagania rocznika 2004 w Red Box Junior Lidze Halowej. Wspaniała dawka sportowych emocji, piękne gole, fantastyczne interwencje bramkarzy, to wszystko oglądaliśmy w sobotę, 20 grudnia na Hali Sportowej w Suchym Lesie. W II kolejce rozegrano 12 ligowych spotkań, w których strzelono 95 bramek, co daje doskonałą średnią 7,9 gola na jeden pojedynek.

Wyniki 2 kolejki rozgrywek:

F.C.Galacticos – UKS Chrobry Poznań 6-3 (2-2) – do przerwy bardzo wyrównany pojedynek zakończony wynikiem remisowym 2-2. Druga połowa to już zdecydowana dominacja Galacticos. Najlepszym zawodnikiem – Mateusz Krużyński, zdobywca 4 bramek.

TPS Winogrady – Salos Poznań 5-2 (2-1) – do zwycięstwa zespołu z Winograd w dużej mierze przyczyniła się doskonała postawa ich bramkarza – Tomka Krajniaka, który wybronił wiele groźnych strzałów graczy Salosa.

Sparta Poznań – Red Box P.A. 6-1 (2-1) – zespół Sparty występujący do niedawna pod nazwą Oranje Sport, pewnie wypunktował piłkarzy Red Box-u. Bardzo dobre zawody rozegrali Nikodem Foltynowicz (3 gole) oraz filigranowy Mateusz Banaszak (2 bramki).

Antonio Jarocin – Salos Poznań 10-2 (2-1) – bardzo dziwny mecz. Gdy na początku drugiej połowy Salos doprowadził do wyrównania 2-2, nikt się nie spodziewał, że zostaną oni ostatecznie rozbici 10-2. Na uwagę zasługuje postawa, dysponującego bardzo silnym, soczystym uderzeniem – Krzysztofa Giertycha, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali.

TPS Winogrady – Orły Komorniki 8-1 (3-0) – bardzo ofensywnie nastawiona ekipa TPS, odniosła drugie efektowne zwycięstwo. W największej mierze przyczynili się do niego Igor Kozłowski oraz Tadziu Pająkowski, którzy zdobyli po 3 bramki.

Antonio Jarocin – UKS Chrobry Poznań 5-1 (3-0) – wysoką formę potwierdził w tym spotkaniu bramkarz z Jarocina – Oktawian Raafs, który był nie do pokonania. Na 4 minuty przed końcem meczu zmienił go bramkarz rezerwowy, któremu Chrobry strzelił honorowego gola. Formą strzelecką popisał się Kacper Duczmal, zdobywca 3 bramek.

F.C.Galacticos – Sparta Poznań 3-1 (3-0) – o wyniku meczu zdecydowała pierwsza połowa, wygrana przez Galacticos 3-0. Nie stracili oni bramki dzięki doskonałej postawie ich bramkarza – Michała Kwiatkowskiego. Ambicja i determinacja Sparty pozwoliła im na honorowe wygranie drugiej połowy 1-0. Było to jednak zdecydowanie za mało.

TPS Winogrady – Red Box P.A. 12-1 (7-0) – mecz do jednej bramki. Na tle wymagającego rywala, młodzi zawodnicy zespołu Red Box wypadli bardzo słabiutko. Zobaczyli oni, jak wiele czeka ich ciężkiej, treningowej pracy, by podnosić i rozwijać swoje piłkarskie umiejętności. Ich prawdziwym ,,katem” okazał się zdobywca 5 goli – błyskotliwy technik i super snajper Igor Kozłowski.

Antonio Jarocin – Sparta Poznań 2-4 (1-1) – zdecydowanie najlepszy sobotni mecz. Spotkanie godnych siebie rywali, w którym szalę zwycięstwa gracze Sparty przechylili na swoją stronę w samej końcówce. Wielkie brawa za stworzone widowisko piłkarskie należą się jednak obu tym ekipom.

Orły Komorniki – UKS Chrobry Poznań 1-5 (0-3) – mecz bez historii. Zdecydowana dominacja zawodników z Chrobrego, udokumentowana wysokim, pewnym zwycięstwem. Indywidualne wyróżnienie dla Kacpra Szymańskiego.

Salos Poznań – F.C.Galacticos 1-3 (0-1) – faworyzowani przed meczem zawodnicy Galacticos, musieli się naprawdę mocno ,,napracować”, żeby zainkasować 3 punkty. Ambitni gracze Salosa walczyli z wielkim poświęceniem, nie odpuszczając ani przez moment. Oklaski za piękną, bohaterską walkę.

Red Box P.A. – Orły Komorniki 5-7 (3-0) – wydawać by się mogło, że bezpośredni pojedynek najsłabszych zespołów, będzie nudnym i bezbarwnym meczem. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że pojedynek ten stał się prawdziwą ,,wisienką na torcie” sobotnich zmagań. Ale się działo. Do przerwy Red Box prowadził wysoko i pewnie 3-0. Orły nie mogły się wstrzelić, mając do tego wyjątkowego pecha. Piłka po ich uderzeniach trzykrotnie trafiała w poprzeczkę i raz w słupek. Gdy Red Box podwyższył w drugiej odsłonie spotkania na 4-0, wydawało się że jest już ,,pozamiatane”. Orły ,,podniosły” się jednak do wspaniałego lotu. Zdobyli oni kolejno 3 bramki. Szczególnie trzecia z nich była rzadkiej urody, kiedy to po pięknym uderzeniu Jana Anioły, piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki. Red Box zareagował błyskawicznie, podwyższając swoje prowadzenie na 5-3. Czyżby zatem wszystko wróciło do normy. Oczywiście nic z tego. Chłopaki z Komornik zdominowali zdecydowanie końcówkę meczu, strzelając kolejno cztery gole. Wygrali oni ostatecznie ten niesamowity piłkarski spektakl 7-5. Pokazali oni jak ważna w sporcie jest wiara, ambicja oraz walka do samego końca.

 Ligowe ciekawostki:

Najwięcej, 13 goli padło w meczu TPS Winogrady – Red Box P.A.

Mecz dnia: Antonio Jarocin – Sparta Poznań

Najskuteczniejszy zespół – TPS Winogrady: 25 goli

Drużyna z najlepszą obroną – TPS Winogrady: stracone 4 bramki

Kolejna 3 kolejka rozgrywek w sobotę 10 stycznia 2015 roku !

Wszystkim zawodnikom, trenerom, opiekunom oraz rodzicom życzymy Spokojnych i Radosnych Świąt Bożonarodzeniowych oraz Szczęśliwego Nowego Roku.                                                    

Do zobaczenia na ligowych parkietach oraz innych piłkarskich imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box w roku 2015.