730 992 150 akademia@rbsport.pl

W niedzielny poranek, zaraz po złożeniu życzeń swoim najbliższym kobietom, zawodnicy rywalizujący w zmaganiach w ramach Red Box Junior Ligi Halowej dla rocznika 2004 pojawili się w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu przy ulicy Szkolnej w Suchym Lesie.

Młodzi zawodnicy tego dnia spotkali się, aby rozegrać ostatnie mecze w tegorocznej edycji i wywalczyć jak najlepsze lokaty w klasyfikacji końcowej. Przed niedzielnymi spotkaniami w komfortowej sytuacji byli zawodnicy TPS Winogrady, którzy, mimo iż mieli o dwa mecze rozegrane mniej niż plasujący się tuż za nimi zespoły Antonio, Oranje i Galacticos, to zgromadzili na swoim koncie większą ilość punktów. Ciekawie natomiast układała się dolna część tabeli, gdzie różnice punktowe były bardzo niewielkie a perspektywa rozegrania 3 i 4 jednego dnia otwierała możliwość przetasowań w klasyfikacji.

Z walki o poprawę swojej sytuacji w tabeli już na starcie zrezygnowała ekipa Orłów Komorniki, która nie pojawiła się tego dnia w Suchym Lesie. Fakt ten sprawił, że przeciwnicy Orłów zostali obdarowani walkowerem w wymiarze 5-0 i automatycznie zostały dopisane im po 3 punkty w tabeli.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy lidera rozgrywek TPS-u Winogrady oraz Piłkarskiej Akademii Red Box. Mecz okazał się jednostronnym widowiskiem i zakończył się pewnym zwycięstwem tych pierwszych w stosunku 12-0.Pięcioma bramkami w tym spotkaniu popisał się Igor Kozłowski.

Drugie spotkanie to konfrontacja Salosu Poznań z UKS Chrobrym. W tym przypadku mecz pomiędzy tymi zespołami przyniósł wiele emocji i swoim przebiegiem wprowadził zgromadzonych w hali widzów w nastrój przepełniony duchem zaciętej rywalizacji. W przypadku tego spotkania można mówić o małej niespodziance, jaką było zwycięstwo Salosu 3-2.

W swoim drugim meczu Red Box Piłkarska Akademia uległa w spotkaniu bez historii wiceliderowi rozgrywek drużynie Antonio Jarocin. Wynik był już w zasadzie jasny po pierwszej części spotkania, którą wygrali goście z Jarocina 7-0, cały mecz zakończył się wynikiem 10-1. Wartym odnotowania zdarzeniem był jednak wspaniały gol Aleksa Maćkowiaka, który po rajdzie lewą stroną boiska posłał wspaniałą bombę pod poprzeczkę jarocińskiej bramki.

Po tym spotkaniu sędziowie ogłosili krótką przerwę, mającą na celu regenerację sił zawodników, ponieważ kolejnym pojedynkiem miał być mecz UKS Chrobry z Red Box Piłkarska Akademią. Po chłopcach z naszej Akademii widać było już zmęczenie, ponieważ rozgrywali oni już swój trzeci mecz tego dnia, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. Chrobry gładko pokonał drużynę Red Box w stosunku 9-0, a bohaterem meczu okazał się Adrian Roszyk, który zdobył 4 gole.

Kolejnym spotkaniem tego dnia był ciekawie zapowiadający się pojedynek TPS-u z UKS Chrobrym. Zawodnicy UKS bezlitośnie wykorzystali błędy swoich przeciwników a do zwycięstwa poprowadził ich strzelec 4 bramek Kacper Szymański. TPS Winogrady – UKS Chrobry 2-5.

Swój pierwszy mecz tego dnia drużyna Oranje Sport Poznań rozegrała z ekipą Salosu. Oranje potwierdzili status faworyta gładko prowadząc po pierwszej części meczu 4-0 i ostatecznie zwyciężyli w stosunku 9-3.

Kolejnym zespołem rozpoczynającym swój udział na tym etapie niedzielnych rozgrywek była drużyna FC Galacticos, której przyszło mierzyć się z liderem rozgrywek TPS-em Winogrady. Szybkie prowadzenie Galacticos 2-0 zapowiadało małą niespodziankę, jednak drużyna lidera szybko doprowadziła do remisu i chwilę później wyszła na prowadzenie. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem zawodników z Winograd 8-2.

Swój pożegnalny występ w tej edycji RED BOX Junior Ligi Halowej chłopcom z naszej Akademii przyszło rozegrać z dobrze spisująca się tego dnia ekipą Salosu. Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem ogromnego hartu ducha i serca do gry, hurtowo padające gole sprawiły, że do przerwy byliśmy świadkami prowadzenia Salosu 4-3. Druga połowa była pokłosiem szybkiego tempa i zaangażowania w pierwszej, ponieważ chłopcy zwolnili i coraz częściej popełniali błedy, które lepiej potrafili wykorzystać piłkarze Salosu i tym samym zwyciężyli 8-5.

Ostatnim meczem było spotkanie, które zapowiadało się niezwykle ciekawie z dwóch względów. Po pierwsze miały rozegrać mecz dwie drużyny grające bardzo ofensywnie i zajmujące sąsiednie miejsca w tabeli oraz po drugie stawką było drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Przed spotkaniem ciężko było wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania, dlatego tym bardziej wynik końcowy okazał się co najmniej zaskakujący i po ostatnim gwizdku byliśmy świadkami wysokiego zwycięstwa drużyny Antonio Jarocin w stosunku 9-2, które tym samym wywalczyło drugie miejsce, natomiast zespół Oranje Poznań musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Rozgrywki Red Box Junior Ligi Halowej w sezonie 2014/2015 dla rocznika 2004 zakończyły się zwycięstwem drużyny TPS Winogrady, które wyprzedziła na podium Antonio Jarocin oraz Oranje Poznań. Kolejne pozycje zajęły ekipy FC Galacticos, UKS Chrobry, Salos Poznań, Orły Komorniki oraz Red Box Piłkarskiej Akademii.

Organizatorzy wyróżnili również nagrodami indywidualnymi najlepszego strzelca rozgrywek Igora Kozłowskiego zawodnika TPS Winogrady Poznań, który swoimi osiągnięcia strzeleckimi zdeklasował rywali zdobywając 35 goli w 14 meczach oraz bramkarza Antonio Jarocin Oktawiana Raafsa, który swoimi pewnymi interwencjami zasłużył na miano najlepszego golkipera ligi.

Dziękujemy za wspólnie spędzone trzy miesiące rywalizacji jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w rozgrywkach w ramach wiosennej Red Box Junior Ligi rozgrywanej na boiskach Centrum Sportowego Red Box w Poznaniu przy ulicy Promienistej 27a.Start rozgrywek 11 kwietnia 2015 roku. Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 730 992 150 lub mailowo: akademia@redboxsport.pl

TPS Winogrady – Red Box 12-0 (Kozłowski 5x, Napierała 3x, Pracel, Chowaniec, Bentkowski)

UKS Chrobry – Salos 2-3 (Chłapowski, Lipec – Zając 2x, Połczyński)

TPS Winogrady – Orły Komorniki 5-0

TPS Winogrady – FC Galacticos 8-2 (Bentkowski 4x, Kozłowski 3x, Strabel, Judek – Kubacki 2x)

Antonio Jarocin – Red Box 10-1 (Wesołek 4x, Rybarczyk 3x, Wojtkowiak, Giertych – Maćkowiak

UKS Chrobry – Red Box 9-0 (Roszyk 4x, Włodarczyk 3x, Groński, Pałuka)

Orły Komorniki – Salos 0-5

Oranje – Salos 9-4 (Dziewiatowski 2x, Kaźmierczak 2x, Foltynowicz N. 2x, Foltynowicz A., Grzybek – Topolski 2x, Polczyński)

Orły Komorniki – FC Galacticos 0-5

TPS Winogrady – UKS Chrobry 2-5 ( Chowaniec, Kozłowski – Szymański 4x, Przewoźny)

Salos – Red Box 8-5 ( Zając 4x, Nowicki 2x, Topolski 1, Wolidnowski 1 – Doczekalski 3x, Górzyński, Ratajczak)

Antonio – Oranje 9-2 (Lamprecht 4x, Rybarczyk 3x, Wojtkowiak, Giertych – Foltynowicz N. 2x)

Klasyfikacja końcowa:

lp Dryżyna Mecze Punkty Bramki Różnica bramek
1 TPS Winogrady 14 36 87-22 +65
2 Antonio Jarocin 14 31 85-31 +54
3 Oranje Sport Poznań 14 28 57-50 +7
4 FC Galacticos Poznań 14 24 55-46 +9
5 UKS Chrobry Poznań 14 23 57-33 +24
6 Salos Poznań 14 15 29-69 -35
7 Orły Komorniki 14 6 45-80 -40
8 Red Box Piłkarska Akademia 14 3 27-111 -84

 

Czołówka najlepszych Strzelców:

  1. Igor Kozłowski 35
  2. Mateusz Krużyński 23
  3. Aleksander Bentkowski 23
  4. Nikodem Foltynowicz 21
  5. Wojciech Lamprecht 18
  6. Kacper Szymański 17