730 992 150 akademia@rbsport.pl

PIĘKNA RYWALIZACJA MŁODYCH PIŁKARZY

W sobotę 18 lutego na hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie odbył się Turniej Piłkarski Red Box – rocznik 2008. Piłkarska rywalizacja odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Suchy Las – Pana Grzegorza Wojtery.

Do zawodów przystąpiło po 10 zespołów. Zostały podzielone na 2 grupy po 5 zespołów. Po dwa najlepsze zespoły grupowe grały ,,na przemian’’ w meczach półfinałowych, pozostałe drużyny walczyły o poszczególne miejsca. Sportowa rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. Większość pojedynków była bardzo wyrównana, a pojedynkom w walce o każdy punkt towarzyszyła rzadko spotykana ambicja oraz determinacja.

MECZE GRUPOWE

Niesamowite emocje, walka o każdy metr boiska, piękne bramki, efektowne interwencje bramkarzy, dramatyczne zwroty akcji, tak w pigułce wyglądała rywalizacja grupowa młodych piłkarskich adeptów.

GRUPA – A

Rywalizację w Grupie A wygrała zasłużenie z dorobkiem wywalczonych 9 punktów, drużyna Koziołek Poznań. Z grupy tej do fazy półfinałowej awansowali również młodzi piłkarze drużyny Red Box Suchy Las, którzy wywalczyli 7 punktów. Bardzo zacięta była walka o miejsce trzecie, bowiem drużyny Orkan Konarzewo oraz Orlik Kaźmierz zakończyły grupową rywalizację z dorobkiem 6 punktów. Zgodnie z regulaminem o wyższym miejscu w tabeli decydował w takim przypadku wynik bezpośredniego meczu. A ten 1-0 wygrał Orlik Kaźmierz. Na piątym, ostatnim miejscu w Grupie A uplasowali się gracze Red Box Biedrusko.

WYNIKI: GRUPA – A

Red Box Suchy Las – Red Box Biedrusko 1-1
Orkan Konarzwo – Orlik Kaźmierz 0-1
Red Box Suchy Las – Koziołek Poznań 1-0
Orkan Konarzwo – Red Box Biedrusko 3-0
Koziołek Poznań – Orlik Kaźmierz 1-0
Red Box Suchy Las – Orkan Konarzwo 1-2
Koziołek Poznań – Red Box Biedrusko 2-0
Red Box Suchy Las – Orlik Kaźmierz 3-2
Orkan Konarzwo – Koziołek Poznań 1-2
Orlik Kaźmierz – Red Box Biedrusko 2-0

TABELA KOŃCOWA – GRUPA A

1. Koziołek Poznań 9 5-2
2. Red Box Suchy Las 7 6-5
3. Orlik Kaźmierz 6 5-4
4. Orkan Konarzewo 6 6-4
5. Red Box Biedrusko 1 1-7

GRUPA – B

W Grupie B pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Rokita Rokietnica, która uzbierała 10 punktów. Z drugiego miejsca do półfinałów awansowali nasi goście ze Swarzędza – Unia. Te ekipy zdecydowanie nadawały ton walce w tej grupie.

WYNIKI: GRUPA – B

Red Box Poznań – Błękitni Owińska 1-1
Unia Swarzędz – Rokita Rokietnica 2-4
Red Box Poznań – Suchary Suchy Las 0-2
Unia Swarzędz – Błękitni Owińska 1-1
Suchary Suchy Las (2009) – Rokita Rokietnica 0-5
Red Box Poznań – Unia Swarzędz 1-2
Suchary Suchy Las (2009) – Błękitni Owińska 0-4
Red Box Poznań – Rokita Rokietnica 0-0
Unia Swarzędz – Suchary Suchy Las (2009) 2-1
Rokita Rokietnica – Błękitni Owińska 1-0

TABELA KOŃCOWA – GRUPA B

1. Rokita Rokietnica 10 10-2
2. Unia Swarzędz 7 9-5
3. Błękitni Owińska 5 6-3
4. Suchary Suchy Las (2009) 3 3-11
5. Red Box Poznań 2 2-5

Po zakończeniu grupowej rywalizacji obejrzeliśmy dwa mecze półfinałowe. W pierwszym z nich po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Koziołek Poznań pokonał 2-1 Unię Swarzędz. Równie dramatyczny przebieg miał również drugi półfinał w którym gracze Rokity Rokietnica pokonali 2-1 Red Box Suchy Las. Tak więc do wielkiego finału awansowali mistrzowie grupowi, co potwierdziło, że ich grupowy sukces nie był dziełem przypadku.

MECZE PÓŁFINAŁOWE

Koziołek Poznań – Unia Swarzędz 2-1
Rokita Rokietnica – Red Box Suchy Las 2-1

Przed najważniejszymi meczami o najwyższe miejsca na turniejowym podium, odbyła się nie mniej pasjonująca rywalizacja o poszczególne miejsca. W spotkaniu o pozycję IX, Red Box Poznań po dramatycznym spotkaniu zremisował 2-2 z Red Box Biedrusko. Tak więc o wszystkim decydowała seria rzutów karnych. Ta loteryjna, dodatkowa rozgrywka zakończyła się sukcesem Red Box Poznań, która wygrała ją 3-2. W pojedynku o miejsce VII zawodnicy Sucharów Suchy Las, w którym grali piłkarze z rocznika 2009, pokonali pewnie 3-0 ekipę Orkanu Konarzewo. Piękną, wyrównaną walkę stoczyły w meczu o miejsce V drużyny Orlika Kaźmierz oraz Błękitnych Owińska. Zakończył się on ostatecznie wygraną 3-2 graczy z Owińsk.

MECZ O MIEJSCE IX

Red Box Poznań – Red Box Biedrusko 2-2 K. 3-2

MECZ O MIEJSCE VII

Suchary Suchy Las (2009) – Orkan Konarzewo 3-0

MECZ O MIEJSCE V

Orlik Kaźmierz – Błękitni Owińska 3-2

Pełni pozytywnej, sportowej energii przystąpili do rywalizacji w ,,małym finale’’ gracze Red Box Suchy Las oraz Unii Swarzędz. Ten bardzo wyrównany, pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wynikiem 2-0 Red Box Suchy Las i to właśnie im przypadło ostatnie miejsce na podium.

MECZ O MIEJSCE III

Red Box Suchy Las – Unia Swarzędz 2-0

Podsumowaniem tego pełnego zdrowych, sportowych emocji dnia, był oczywiście oczekiwany przez licznych kibiców wielki mecz finałowy. Walka zespołów Koziołek Poznań oraz uznanych przez wielu obserwatorów za turniejowego ,,czarnego konia” ekipy Rokita Rokietnica. Finałowy pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg. Obie ekipy stworzyły sobie niezliczoną ilość doskonałych sytuacji strzeleckich. Skuteczniejsi w ich wykańczaniu okazali się zawodnicy Koziołka, którzy zdobyli dwie bramki. Tak więc zwycięzcą Red Box Turnieju Piłkarskiego – Rocznik 2008 okazała się drużyna Koziołka Poznań. Finał był pięknym i godnym ukoronowaniem sobotniej rywalizacji. Wielkie brawa za piękną sportową walkę, sportowa postawę fair play należą się wszystkim uczestnikom.

MECZ O MIEJSCE I

Koziołek Poznań – Rokita Rokietnica 2-0

SZÓSTKA TURNIEJU

Marcel Witkowski (KS Koziołek Poznań) – bramkarz
Jędrzej Hofman – (Rokita Rokietnica)
Dawid Jujeczka – (Red Box Suchy Las)
Mikołaj Szymczak – (KS Koziołek Poznań)
Kacper Domasiewicz – (Unia Swarzędz)
Marcin Szpulewski – (Orlik Kaźmierz)

Zawody sędziował – Karol Zdunek

Nagrody wręczali – Anna Ankiewicz – przewodnicząca Osiedla Suchy Las – Wschód, Maciej Jankowiak – Red Box

Redboxtv – Dariusz Kozelan

Nad prawidłowym przebiegiem turniejowych zmagań czuwali – Konrad Majewski oraz Waldemar Palacz

Materiał opracował – Waldemar Palacz