730 992 150 akademia@rbsport.pl

W sobotę 13 września na boiskach Centrum Sportowego Red Box odbyła się 1 jesienna kolejka spotkań w Red Box Junior Lidze. W rozgrywkach występują zawodnicy z trzech kategorii  wiekowych 2002 i młodsi, 2004 i młodsi oraz 2006 i młodsi. Mecze rozgrywano na trzech boiskach równocześnie. Padło mnóstwo goli i nie brakowało sportowych  emocji. Nasze drużyny Red Box Piłkarskiej Akademii grały ze zmiennym szczęściem.

Najstarsza drużyna z rocznika 2002/03 prowadzona przez trenera Sebastiana Kleiberta oraz Konrada Majewskiego pokonała zespół Koziołek Poznań po zaciętym spotkaniu 2-1,  mimo iż  w końcowych minutach Red Box Piłkarska Akademia grała w osłabieniu po wykluczeniu z gry bramkarza (za faul) na 2 minuty.

Zawodnicy Akademii z rocznika 2004/05 w jednym spotkaniu musieli uznać wyższość drużyny z Wrześni przegrywając 0-2, ale smak zwycięstwa poznali pokonując w drugim spotkaniu zespół Orły Komorniki 2-0. Drużyna trenera Jakuba Budycha miała więc w sobotę chwile smutku, by po następnym spotkaniu cieszyć się z 3 zdobytych punktów.

Najmniej udana sobotę mieli chłopcy z roczników 2006/07, którzy w dwóch spotkaniach ponieśli porażkę –  najpierw ulegli zespołowi Oranje Sport Poznań 3-6, a następnie wysoko przegrali z Canarinhos Skórzewo 1-13. Na pewno młodzi zawodnicy trenera Łukasza Marka wyciągną odpowiednie wnioski z tych spotkań i w następnych meczach będą starali się poprawić swój dorobek punktowy.

Wszystkim zespołom życzymy, aby mecze obfitowały w dużą ilość bramek i zdrowych sportowych emocji!

10.00 – 10.30    Orły Komorniki – Red Box P.A.               0:2

Rocznik 2006 i młodsi  Boisko C (przed salonem)

9.00 – 9.30       AP WP Września – Orkan Konarzewo                     7:2

9.30 – 10.00     AP WP Września – Unia Swarzędz                           4:1

10.00 – 10.30    Orkan Konarzewo – Orły Komorniki         7:2

10.30 – 11.00    Unia Swarzędz – Warta                                4:1

11.00 – 11.30    Orły Komorniki – Oranje Poznań               0:16

11.30 – 12.00    Warta Poznań – Canarinhos                        2:10

12.00 – 12.30    Oranje Poznań – RED BOX Piłkarska Akademia                    6:3

12.30 – 13.00    Canarinhos – RED BOX Piłkarska Akademia            13:1

Terminarz 2 kolejki pojawi się w środę 17 września na naszej stronie.