730 992 150 akademia@rbsport.pl

Najstarsza grupa Red Box Piłkarskiej Akademii pojechała do Ludom aby zmierzyć się tam z miejscową drużyną szkółki piłkarskiej.

Obie drużyny z niecierpliwością wyczekiwały tego meczu.
Za faworyta spotkania uważani byli piłkarze z Obornik. Jednak spotkanie zaczęło się zupełnie nieoczekiwanie dla nich. W niespełna 8 minut Akademia Red Boxu przegrywała już 2:0. Zawodnicy ze szkółki w Ludomach swoją walką i umiejętnościami gry drużynowej zdominowali przeciwników. Zanosiło się na niespodziankę.
Jednak kolejne 5 minut meczu było już wyraźną przewaga Oborniczan. Worek z bramkami rozwiązał Daniel Rybczyński, 2 bramki dołożył Michał Kołodziej oraz 1 Hubert Piasecki i takim sposobem w 13 minucie mieliśmy już 2:4. Do końca pierwszej połowy goście już spokojnie dowieźli prowadzenie strzelając jeszcze 2 bramki – po jednej Hubert i Daniel.

Od początku drugiej połowy znowu goście mieli problem z poukładaniem gry w obronie. 4 minuty i znowu 2 bramki stracone. Zawodnicy z Ludom nie dawali za wygraną i robili wszystko żeby sprostać poprzeczce wysoko postawionej przez zespół z Obornik. Dzielnie walczyli o każdą piłkę i skutecznie przeszkadzali gościom w rozgrywaniu akcji. W 40 minucie znowu Akademia Red Boxu doszła do głosu i w 9 minut strzeliła aż 5 bramek. Z czasem gra gości wyglądała coraz lepiej jednak dużo problemów sprawiali im przeciwnicy walcząc o każdą piłkę do końca. Oborniczanie dołożyli jeszcze 2 bramki i mecz zakończył się 4:13.

To pierwsze oficjalne zwycięstwo Akademii.
Nie był to wielce wymagający przeciwnik więc nie ma co “bujać w obłokach” ale jednak zwycięstwo to zwycięstwo – zawsze cieszy oraz podnosi morale co było bardzo potrzebne chłopakom – mówi trener Piłkarskiej Akademii Red Boxu Jakub Brzostowski.
Nadal wiele jest do poprawy więc od poniedziałku bierzemy się ostro do pracy bo za 2 tygodnie prawdopodobnie rewanż u nas 🙂

Warto dodać, że o transport naszej drużyny zadbał sam Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, który udostępnił autotobus wraz z kierowcą. Za co chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować.