730 992 150 akademia@rbsport.pl

W miniony weekend odbyła się kolejna seria gier w ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej gdzie występują nasze zespoły. Wszystkie trzy drużyny wystąpiły w roli gospodarza rozgrywając mecze na boiskach Centrum Sportowego Red Box przy ulicy Promienistej 27a w Poznaniu. Sobotnie mecze nie były udane.W pierwszym  meczu zawodnicy w kategorii Młodzik D-2,grupa 8 ulegli wysoko AP Dębieć aż 0-11.Następny pojedynek nasi zawodnicy rozegrają również z w roli gospodarza w sobotę 26 września o godzinie 12:30, podejmować będą zespół Orły Komorniki!

Następnie na boisko wybiegli zawodnicy w kategorii Trampkarz C-2, grupa 6 i w pojedynku pomiędzy Red Box Piłkarską Akademią a Akademią Reissa padł wynik 2:4.Bramki dla naszego zespoły zdobyli Adam Lewoczko oraz Mateusz Bałuta.W przyszła sobotę 26.09.po godzinie 14:00 rozegramy spotkanie wyjazdowe z Wartą Poznań.

Natomiast niedzielny pojedynek w kategorii Orlik E-2,grupa 9 obfitował w prawdziwą piłkarska dramaturgię. Na boisku rywalizowały zespoły z rocznika 2006 Red Box Piłkarskiej Akademii oraz Gromu Dopiewo. Do przerwy wynik 0:1,natomiast druga połowa przyniosła jeszcze większe sportowe emocje.

Najpierw wyrównującą bramkę zdobył Jasiu Wajgt,następnie na prowadzenie 2:1 nasz zespól wyprowadził Benjamin Jabłoński  i gdy wydawało się,że nasz zespół odniesie szczęśliwe zwycięstwo w przedostatniej minucie padła wyrównująca bramka na 2:2.W tym momencie sędzia doliczył 1 minutę do końca spotkania.

Gdy wydawało się, iż mecz zakończy  się podziałem punktów na strzał z daleka zdecydował się Jasiu Wajgt i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Gromu Dopiewo zapewniać swojej drużynie zwycięstwo 3:2, tym samym zdobywając swoją druga bramkę w tym meczu. Po meczu ogromna radość młodych zawodników i trenera Łukasza Marka z bardzo ciężko wywalczonego zwycięstwa! Kolejny mecz ligowy już w piątek o godzinie 17:00 na naszym boisku przy ulicy Promienistej 27a w Poznaniu. Przeciwnikiem będzie zespół Poznaniak Aurea Poznań.