730 992 150 akademia@rbsport.pl

LIGA PIŁKARSKA ,,RED BOX JUNIOR”

SEZON LIGOWY – JESIEŃ 2017

Sobotnimi pojedynkami ligowymi, fazę zasadniczą sezonu zakończył Rocznik 2009. Każda drużyna rozegrała 8 meczy. W tej chwili tabela zostanie podzielona na 3 podgrupy po 3 zespoły. Decydująca rozgrywka w tym roczniku odbędzie się w ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie w sobotę 28 października. Wtedy to każda drużyna rozegra po dwa spotkania, które zadecydują o kształcie końcowej, jesiennej tabeli.

Podział na podgrupy:

1. Lechia Kostrzyń I
2. Rokita Rokietnica
3. UKS Śrem
………………………………………
4. Red Box Biedrusko
5. Red Box Poznań
6. SPWP Września I
………………………………………
7. SPWP Września II
8. Lechia Kostrzyń II
9. SP Wichniarek

Fascynująco w tym roczniku zapowiada się walka o tytuł mistrzowski. Wszystkie trzy zespoły mają bowiem na swoim koncie po 18 punktów. Może być trochę myląca aktualna tabela która znajduje się na naszej stronie internetowej oraz została bezpośrednio wysłana do Państwa pocztą elektroniczną. Komputer bowiem z automatu ustawia zespoły przy równej ilości punktów w kolejności lepszego stosunku bramek. Przypominam, że w sytuacji gdy więcej niż dwie ekipy zakończą rozgrywki z równą ilością punktów o kolejności miejsc decyduje dodatkowa tabelka, uwzględniająca wyłącznie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Dodatkowa tabelka wygląda następująco:

1. Lechia Kostrzyń I 2 6 8-0
2. Rokita Rokietnica 2 3 3-6
3. UKS Śrem 2 0 2-7

Oj będzie się w sobotę 28 października na Promienistej działo. Ciekawe, która z drużyn zachowa najwięcej sił na koniec sezonu i wytrzyma do samego końca pasjonującą rywalizację o tytuł mistrzowski.

UWAGA !!!

Rywalizacja w drugiej fazie rozgrywek dotyczy wyłącznie walki o miejsca 1 – 3, 4 – 6 oraz 7 – 9. Np. drużyna z miejsca 4, mając po dwóch ostatnich meczach, więcej punktów od ekipy zajmującej w tej chwili 3 miejsce, nie może wyprzedzić jej w końcowej tabeli.

PRZYPOMINAM:

W końcowej tabeli o kolejności miejsc decyduje: liczba zdobytych punktów, różnica zdobytych i straconych bramek, liczba zdobytych bramek. Gdy dwa zespoły zakończą sezon z tą samą ilością punktów o wyższym miejscu decyduje wynik bezpośredniego meczu.

W przypadku większej ilości drużyn posiadających na koniec sezonu tą samą ilość punktów o kolejności miejsc decyduje dodatkowa tabelka, uwzględniająca wyłącznie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Na zdjęciu lider Rocznika 2009 – Lechia Kostrzyn I