730 992 150 akademia@rbsport.pl

 

Niedziela, 6 grudnia, była drugim dniem zmagań piłkarskich w ramach V Turnieju Mikołajkowego o Puchar Gminy Suchy Las, organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box.

Rywalizacja najmłodszych zawodników (klasy I-II)  odbywała się w w dwóch grupach, których skład wyłoniło wcześniejsze losowanie. W grupie A znalazły się takie drużyny jak Red Box Piłkarska Akademia Poznań, Sucholeskie Stowarzyszenie Fighter Suchy Las, Szkoła Podstawowa Chludowo, ESAE Olimpijczyk, Szkoła Podstawowa Biedrusko, Szkoła podstawowa nr 2 w Luboniu, natomiast grupa B składała się z takich drużyn, jak Suchary Suchy Las, Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu, Red Box Piłkarska Akademia Suchy Las, Red Box Piłkarska Akademia Chludowo/Golęczewo, Szkoła Podstawowa Kaźmierz, Szkoła Da Vinci.

Spotkania grupowe rozegrano systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz trwał 8 minut. Po pierwszych pojedynkach można było śmiało scharakteryzować obie grupy, A jako niezwykle wyrównane, gdzie poziom prezentowany przez każdą z ekip pozwalał sądzić, że o walkę o półfinał ma szansę każda z drużyn. W grupie B natomiast wyraźnie zarysował się podział na zespoły silniejsze i te, które będą starały się ambitnie stawiać im opór.

Rywalizacja w grupie A przebiegała do samego końca w sposób niezwykle zacięty a obrazem jej całego przebiegu było spotkanie pomiędzy Szkołą Podstawową w Chludowie a Red Box Piłkarską Akademią Poznań, gdzie na chwile przed rozpoczęciem tego meczu miejsce w półfinale mieli poznaniacy i taki stan rzeczy utrzymywał się aż do ostatnich sekund wspomnianego spotkania i wtedy bramkę na wagę odwrócenia sytuacji i w konsekwencji awansu do półfinału chludowian zdobył Wiktor Świerkowski. Na wyróżnienie w tej grupie zasłużyli również bez dwóch zdań zawodnicy sucholeskiego Fightera, którzy dzielnie stawiali opór przeciwnikom, a ich bramkarz wielokrotnie pokazywał jak świetnymi dysponuje umiejętnościami. Pierwsze miejsce w grupie zajęła SP Chludowo, drugie SP 2 Luboń, natomiast dalsze miejsca to Red Box Piłkarska Akademia  Poznań, ESAE Olimpijczyk, S.S. Fighter, S.P. Biedrusko.

Grupa B przyniosła widzom zgromadzonym w hali GOS olbrzymią dawkę popisów strzeleckich, ponieważ mali zawodnicy strzelili w niej aż 77 bramek, co przy 19 zdobytych przez drużyny z grupy A wygląda naprawdę imponująco. Najlepszymi bombardierami okazali się podopieczni trenera Pawła Krajewskiego z Da Vinci Poznań, którzy strzelili aż 23 gole tracąc jedynie 3 i to właśnie ich gra wyglądała najlepiej w fazie grupowej całego turnieju. Na drugim biegunie znalazła się Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu, której nie udało się zdobyć żadnej bramki w całym turnieju. Najciekawszym spotkaniem z punktu widzenia zarówno sportowego, jak i czysto emocjonalnego była rywalizacja dwóch sucholeskich drużyn faworyzowanych Sucharów i Red Box Piłkarskiej Akademii. Kiedy obie ekipy wybiegły na parkiet, a sędzia gwizdkiem dał sygnał na rozpoczęcie spotkania tumult w hali robił niesamowite wrażenie. Rodzice głośno dopingowali, a dzieci odwdzięczały im się dobrą, szybką i pełną zwrotów akcji grą. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Sucharów, po czym szybko za sprawą wyśmienitego tego dnia Witka Płytnika odpowiedzieli im zawodnicy Red Box Piłkarskiej Akademii. Remis utrzymywał się przez dłuższą część meczu, a sytuacji z obu stron nie brakowało. Zawodnicy Sucharów wykorzystali pewnym momencie niedokładne podanie przeciwników i pomknęli kontrą, którą bezlitośnie wykorzystali. Red Box starał się jeszcze doprowadzić do wyrównania nękając obronę Sucharów, jednak tak otwarty atak nie przyniósł efektów a w samej końcówce dał rywalom kolejna okazję do kontrataku, którą wykorzystali z zimna krwią. Wynik 3-1 to wynik zasłużony, aczkolwiek wywalczony w trudach, Red Box Piłkarska Akademia Suchy Las tym spotkaniem dała sygnał, że będzie coraz trudniejszym rywalem dla kolegów Sucharów. Pierwsze miejsce w grupie zajęła szkoła Da Vinci, drugie Suchary Suchy Las, trzecie Red Box Piłkarska Akademia Suchy Las, czwarte S.P. Kaźmierz, piąte Red Box Piłkarska Akademia Golęczewo/Chludowo i szóste S.P. nr 19 Poznań.

Po zmaganiach grupowych nadszedł czas na rywalizację o końcowe lokaty.

W meczu o 11 miejsce spotkanie miało niespodziewanie jednostronny przebieg, dzieci reprezentujące szkołę w Biedrusku gładko ograły rywali z S.P. nr 19 z Poznania wygrywając 4 do 0. Bohaterem spotkania był Piotrek Rorot, który popisał się hattrickiem.

Mecz o 9 miejsce to rywalizacja S.S. Fightera Suchy Las z Red Box Piłkarską Akademią Golęczewo/ Chludowo. Spotkanie miało dość specyficzny przebieg, ponieważ stroną przeważającą byli zawodnicy z Golęczewa i Chludowa, jednak na straży drogi do bramki Fightera stał Mateusz Muszyński, który po raz kolejny tego dnia udowodnił, że świetnie czuje się w roli bramkarza. Ostatecznie to Fighter zdobył jedyna bramkę w tym meczu i zajął 9 miejsce.

O 7 miejsce spotkali się reprezentanci szkół ESAE Olimpijczyk i S.P. Kaźmierz, tutaj niespodzianki nie było i reprezentanci Kaźmierza zwyciężając w stosunku 2-1 potwierdzili swoje wysokie umiejętności piłkarskie, którymi stawiali dzielny opór faworytom w grupie B.

Mecz o 5 miejsce to spotkanie dwóch drużyn reprezentujących  Red Box Piłkarską Akademię. Trenerzy Jakub Nowicki (Poznań) i Jacek Kubiak (suchy Las) musieli na chwilę zapomnieć o wzajemnej sympatii i skupić się na dobrym występie swoich podopiecznych. Zdecydowanym faworytem spotkania wydawali się chłopcy z Suchego Lasu, którzy bardzo dobrze prezentowali się w trudnych zmaganiach grupowych, jednak rzeczywistość boiskowa okazała się odrobinę inna. Wprawdzie to zawodnicy sucholescy prowadzili grę i jako pierwsi wyszli na prowadzenie, jednak poznaniacy doprowadzili do wyrównania na chwilę przed zakończeniem meczu i na placu gry zrobiło się naprawdę ciekawie. Mimo wielu ataków z obu stron wynik już nie uległ zmianie i widzowie zgromadzeni w hali byli świadkami pierwszych w tym dniu rzutów karnych. Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Jacka Kubiaka, którzy zwyciężyli 2-1 w serii rzutów karnych i w konsekwencji zajęli piąte miejsce w turnieju.

Mecz o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy przegranymi obu półfinałów.

W pierwszym z nich spotkali się chłopcy z Chludowa i drużyna Sucharów Suchy Las. Suchary tego dnia prezentowały się ładniej dla oka, jednak to podopieczni trenera Tadeusza Płotki nie stracili jeszcze bramki. Siłą rzeczy rywalizacja wyglądała na bardzo interesującą. Boisko okazało się mniej łaskawe dla oczekiwań i zespół z Chludowa okazał się jedynie tłem dla miejscowych i ostatecznie przegrał w stosunku 2-0. Na pochwałę zasłużył jednak bramkarz szkoły w Chludowie, który swoją postawą niezwykle utrudnił zadanie Sucharom.

Drugi półfinał to spotkanie pomiędzy drużynami szkół Da Vinci i S.P. 2 Luboń. Po tym co Da Vinci zaprezentowało w grupie eliminacyjnej należało spodziewać się jednostronnego widowiska, jednak i tym razem parkiet chciał troszkę inaczej. Wprawdzie Da Vinci wygrało bez straty gola w stosunku 2-0, jednak ich przewaga nie była tak oczywista, jak można było zakładać przed meczem.

W wyniku obu spotkań półfinałowych wyłonili się rywale o miejsce trzecie, Szkoła Podstawowa w Chludowie i Szkoła Podstawowa numer 2 w Luboniu. Obie drużyny spotkały się w grupie i wtedy padł wynik 1-0 dla chludowian. Mecz o trzecie miejsce to jednak zupełnie inna historia. Ciekawym aspektem tej rywalizacji była również obecność na ławkach trenerskich dwóch niezwykłych postaci trenera Chylińskiego i trenera Płotki, którzy swoim doświadczeniem mogliby obdarować wszystkich trenerów biorących udział w turnieju. To doświadczenie przełożyło się na dobre ustawienie obu zespołów i przebieg rywalizacji, która wyglądała na bardzo wyrównaną i do końca trzymała w niepewności, kto będzie cieszył się z końcowego zwycięstwa. Ostatecznie to Luboń zrewanżował się za porażkę w grupie i odniósł zwycięstwo w stosunki 2-1 i zajął trzecie miejsce w V turnieju Mikołajkowym.

Wreszcie finał w kategorii klas I-II, również mecz z podtekstami, dwóch utytułowanych, zdolnych trenerów młodego pokolenia Jakub Golański (Suchary) i Paweł Krajewski (Da Vinci) oraz nierozstrzygnięte spotkanie grupowe tych drużyn zakończone remisem 1-1, gdzie jednak strona przeważająca była drużyna Da Vinci. Gwizdek sędziego Macieja Kaniastego dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Jako pierwsi zaatakowali podopieczni trenera Golańskiego i od razu zdobyli bramkę na 1-0, Suchary rozpoczęli ten finał niezwykle zmotywowani i naładowani świąteczną energią wspieraną przez żywiołowy doping ich rodziców. Da Vinci w żaden sposób nie przypominali walca z fazy grupowej i szybko stracili drugą bramkę, co już definitywnie podcięło im skrzydła. Młodzi piłkarze Sucharów w końcówce zdobyli trzecią bramkę i ze spokojem mogli już oczekiwać zakończenia spotkania. Honorowe trafienie dla Da Vinci zdobył jeszcze najlepszy strzelec turnieju Antoni Kaczmarek i mecz zakończył się przekonywującym zwycięstwem Sucharów Suchy Las 3-1, którzy to tym samym zwyciężyli w całym turnieju.

Ceremonia wręczenia nagród rozpoczęła się od podziękowań dla lokalnych Świętych Mikołajów, bez których ten wspaniały turniej nie mógłby się odbyć. A byli to: Gmina Suchy Las, Gminny Ośrodek Sportu, Bank Zachodni WBK, PZU, Sodexo, Lidl, Chata Polska, Berpo s.c., Kathay-Haster, Dom Wydawniczy REBIS, AM:PM, Zakłady Mięsne Viando, Płytnik – stomatologia, NM Polska, Cafe Szkolna 16, Przychodnia Lekarska Eumedica, Alan Tasarz, Telewizja internetowa redboxtv.pl, Red Box Sport World. Gorąco dziękujemy!

Następnie uhonorowano najlepszych indywidualnie zawodników turnieju, nagrody otrzymali: Najlepszy Bramkarz Mateusz Muszyński ( S.S. Fighter Suchy Las), Najlepszy Strzelec Antoni Kaczmarek ( Da Vinci) oraz Najlepszy Zawodnik turnieju Kacper Torba ( Suchary Suchy Las).

W dalszej kolejności wręczono nagrody wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju a były to pamiątkowe medale i świąteczne paczki.  Nagrody wręczali: Grzegorz Wojtera Wójt Gminy Suchy Las, Krzysztof Kotorowski (Lech Poznań), Jacek Rejniak (Bank Zachodni WBK), Marek Furmański (PZU), Andrzej Chyliński, Mariusz Wełna (Lidl Polska), Maciej Jankowiak (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box)

 

V Turniej Mikołajowy organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box udowodnił, ze jest to impreza o olbrzymim potencjale rozwojowym, co również przekłada się na atmosferę piłkarskiego święta i zainteresowanie firm i ludzi dobrej woli, którzy swoim zaangażowaniem chcą dać młodym sportowcom powód do uśmiechu i do dalszej aktywności sportowej. „Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu.” Do zobaczenia za rok!

Grupa A

x Red Box Poznań S.S. Fighter Suchy Las S.P. Chludowo ESAE Olimpijczyk S.P. Biedrusko S.P. 2 Luboń
Red Box PA Poznań x 5:0 0:1 1:0 1:0 1:2
S.S. Fighter Suchy Las 0:5 x 0:0 0:1 2:1 0:0
S.P. Chludowo 1:0 0:0 x 0:0 3:0 1:0
ESAE Olimpijczyk 0:1 1:0 0:0 x 0:0 0:1
S.P. Biedrusko 0:1 1:2 0:3 0:0 x 0:4
S.P. 2 Luboń  2:1 0:0 0:1 1:0 4:0 x

Klasyfikacja grupy A

 1. P. Chludowo 11           5-0
 2. P. 2 Luboń 10           7-3
 3. Red Box P.A. Poznań 9             8-3
 4. ESAE Olimpijczyk 5             1-2
 5. S. Fighter Suchy Las 5             2-7
 6. P. Biedrusko 1             1-10

 

Grupa B

x Suchary Suchy Las S.P. 19 Poznań Red Box PA Suchy Las Red Box PA Chlud/Golę. S.P. Kaźmierz SzkołaDa Vinci
Suchary Suchy Las x 7:0 3:1 4:0 4:0 1:1
S.P. 19 Poznań 0:7 x 0:7 0:5 0:8 0:11
Red Box PA Suchy Las 1:3 7:0 x 4:0 2:0 0:5
Red Box PAChlud/Golę. 0:4 5:0 0:4 x 1:5 0;2
S.P. Kaźmierz 0:4 8:0 0:2 5:1 x 2:4
SzkołaDa Vinci 1:1 11:0 5:0 2:0 4:2 x

 

Klasyfikacja Grupy B

 1. Szkoła Da Vinci 13           23-3
 2. Suchary Suchy Las 13           19-2
 3. Red Box PA Suchy Las 9             14-8
 4. P. Kaźmierz 6             15-11
 5. Red Box Chlud/Golę. 3             6-15
 6. P. 19 Poznań 0             0-38

 

Mecz o 11. Miejsce

S.P. Biedrusko – S.P. 19 Poznań                               4:0

Mecz o 9. Miejsce

S.S. Fighter – Red Box P.A. Chludowo/Golęczewo 1-0

Mecz o 7. Miejsce

Olimpijczyk – S.P. Kaźmierz                        1-2

Mecz o 5. Miejsce

Red Box P.A. Poznań – Red Box P.A. Suchy Las                 1:1 1k. 1-2

 

1 Półfinał

Chludowo – Suchary Suchy Las 0:2

2 Półfinał

Da Vinci – Luboń                             2:0

 

Mecz o 3. Miejsce

Chludowo – Luboń                         1:2

Suchary Suchy Las – Da Vinci      3:1