730 992 150 akademia@rbsport.pl

Piłkarskie święto młodych zawodników!

Podczas mikołajkowego weekendu, 5/6 grudnia 2015 roku, w Hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie odbyła się piąta już edycja piłkarskiego Turnieju Mikołajkowego o Puchar Wójta Gminy Suchy Las organizowana przez  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box.

Rozgrywkom towarzyszyła akcja charytatywna “Świąteczny Red Box dla potrzebujących”. Kupując cegiełkę za symboliczne 5 zł można było wylosować wspaniałe nagrody. Nikt nie odchodził z pustymi rękoma. Dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na zakup paczek dla rodzin o niskim statusie materialnym podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej z Gminy Suchy Las.

W sobotnich zmaganiach udział wzięło 12 zespołów (klasy III – IV), które parę dni wcześniej zostały podzielone na dwie grupy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Konrad Majewski oraz Fabian Gołębiewski, a także sędziowie: Maciej Kaniasty, Michał Gurajdowski .

W grupie A rywalizowały: S.P. Złotkowo, Suchary Suchy Las, S. P. Kaźmierz, Red Box Piłkarska Akademia Biedrusko, S. P. 19 Poznań i Red Box Piłkarska Akademia Poznań.

W grupie B natomiast spotkały się drużyny: Red Box Piłkarska Akademia Suchy Las, Salos Poznań, S. P. Pępowo, ESAE Olimpijczyk, S.P. 2 Luboń i S. S. Fighter Suchy Las.

System rozgrywek przedstawiał się następująco:

W fazie grupowej obowiązywała formuła “każdy z każdym” po 8 min cały mecz, bez zmiany stron. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, awansowały do półfinałów, natomiast zespoły z miejsc trzecich, czwartych, piątych oraz szóstych grały ze sobą mecze o miejsca 5-12.

Grupa A

W grupie A najskuteczniej grały Red Box P.A. Poznań oraz Suchary Suchy Las i to pojedynek między tymi zespołami rozstrzygnął, kto awansuje do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie. Zwycięstwo  Red Box Piłkarskiej Akademii z Poznania 1:0 po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie widowisku zapewniło tej drużynie rozstawienie w 1/2 finału oraz rozpaliło wyobraźnię kibiców, którzy już widzieli ten zespół w finale. Czy słusznie? Czas dał odpowiedź na to pytanie. Tuż po fazie grupowej młodzi zawodnicy z Red Box mieli fantastyczny bilans – piętnaście strzelonych i zero straconych bramek, najlepsza defensywa turnieju.

Trzeba przyznać, że jeszcze bardziej zacięte zmagania toczyły się o to, kto uplasuje się na miejscu 3. Bezpośrednia walka trwała pomiędzy S. P. Złotkowo i S. P. Kaźmierz. Mecz obu ekip, zakończony wynikiem 1:1 niczego nie wyjaśnił. Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych okazało się, że zarówno jedni, jak i drudzy mają na swoim koncie po 7 punktów. W obliczu remisu w bezpośrednim starciu o awansie z 3 miejsca decydował bilans bramkowy. Lepszy miał zespół z Kaźmierza i to on mógł zagrać w meczu o 5 miejsce.  Złotkowo czekało starcie o 7 pozycję.

Ciekawie było też na dole tabeli. Tam debiutant – zespół Red Box Piłkarskiej Akademii z Biedruska starał się nie odstawać od bardziej doświadczonych ekip i do samego końca walczył o piąte miejsce w grupie A. Mecz z S. P. 19 Poznań zadecydował o tym, jaki będzie ostateczny układ tabeli. Minimalna porażka 0:2 po najlepszym meczu drużyny z Biedruska w tym turnieju sprawiła, że młodzi zawodnicy mogli przygotowywać się do spotkania o 11 miejsce. Jak się później okazało derbowego…

Ciekawostką jest, że aż 11 spośród 15 spotkań tej grupy kończyło się wygranymi jednej z drużyn do zera. Pokazuje to, że piłka nożna w wydaniu dzieci jest o wiele bardziej nastawiona na zabawę i radość zdobywania goli, niż rozgrywki seniorskie. Nie ma tu kalkulowania. Gdy któraś z ekip “złapie wiatr w żagle” to już do końca meczu nie schodzi poniżej danego poziomu.

Tabela grupy A

Lp. Nazwa drużyny Punkty Bilans bramkowy Miejsce
1 Red Box P.A. Poznań 15 14-0 I
2 Suchary Suchy Las 12 21-4 II
3 S.P. Kaźmierz 7 9-8 III
4 S.P. 27 Złotkowo 7 5-7 IV
5 S.P. 19 Poznań 3 3-14 V
6 Red Box P.A. Biedrusko 0 0-19 VI

 

Grupa B

Emocji nie brakowało również w grupie B. Tu najlepiej spisywali się zawodnicy S. P. Pępowo, którzy bez problemu wygrali wszystkie spotkania, strzelając rywalom osiemnaście bramek (najlepsza ofensywa turnieju), a tracąc tylko jedną. Dało im to pewny awans z pierwszego miejsca w grupie. Warto dodać że, aby wziąć udział w zawodach przejechali prawie 100 km, co wzbudza tym większy podziw! W półfinale czekał już na nich zespół Suchary Suchy Las. To spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie.

O drugą lokatę w tej grupie bój toczyły aż 3 drużyny: Salos Poznań, ESAE Olimpijczyk, S.P. 2 Luboń. To właśnie ci pierwsi po niesłychanie porywających spotkaniach z Olimpijczykiem i S. P. 2 Luboń, z dorobkiem 10 punktów zajęli 2 miejsce w grupie premiowane grą w półfinale. Ich rywalem miał być Red Box P.A. Poznań. 3 miejsce w grupie przypadło w udziale zawodnikom z Lubonia, którzy pokonali ESAE 2:0. Ich rywale musieli zadowolić się grą o 7 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Również losy piątej lokaty w tabeli grupy B rozstrzygnął mecz między samymi zainteresowanymi, czyli Red Box Piłkarską Akademią z Suchego Lasu i S.S. Fighterem Suchy Las. Gra toczona w szybkim tempie, interesującym dla oka, przy wsparciu kibiców (zarówno pozostałych zespołów, jak i rodziców) zakończył się ostatecznie wynikiem 1:3. W obliczu takiego rozwoju wypadków Fighter miał grać o 9 miejsce, natomiast Red Box P.A. Suchy Las czekało… derbowe starcie z Red Box P.A. Biedrusko o miejsce 11.

Tabela grupy B

Lp. Nazwa drużyny Punkty Bilans bramkowy Miejsce
1 S.P. Pępowo 15 18-1 I
2 Salos Poznań 10 9-5 II
3 S.P. 2 Luboń 9 6-5 III
4 ESAE Olimpijczyk 7 8-6 IV
5 S.S. Fighter Sychy Las 3 4-11 V
6 Red Box P.A.  Suchy Las 0 1-18 VI

 


Faza pucharowa

Spotkania fazy pucharowej V Turnieju Mikołajkowego rozpoczęto od półfinałów. W pierwszym z nich zmierzyły się ze sobą zespoły Red Box P.A. Poznań i Salos Poznań. Kibice nie mogli narzekać na nudę – oba zespoły zagrały naprawdę wyśmienicie, z olbrzymim zaangażowaniem. Ostatecznie to Salos po bramce zdobytej w końcówce awansował do wielkiego finału, a ambitni młodzi piłkarze Red Box P.A. Poznań mogli już myśleć o czekającym ich pojedynku, którego zwycięzca stanie na najniższym stopniu podium.

(1 półfinał)

Red Box Piłkarska Akademia Poznań – Salos Poznań  0:1

Co do drugiego półfinału – z pewnością nie odstawał on poziomem od tego rozegranego chwilę wcześniej. Widowisko, które stworzyli mali adepci sztuki piłkarskiej z Pępowa i Sucharów na długo pozostanie w pamięci kibiców i wszystkich pozostałych osób zgromadzonych na hali przy ulicy Szkolnej. Końcowy rezultat 2:1 dla S.P. Pępowo, gromkie brawa całej hali i niecierpliwe oczekiwanie na starcia o pierwsze i trzecie miejsce w zawodach.

(2 półfinał)

S.P. Pępowo – Suchary Suchy Las 2:1

Pozostałe cztery mecze pucharowe miały skrajnie różny przebieg. Byliśmy świadkami całkowitej dominacji i pewnych zwycięstw drużyn, albo też wyrównanych do ostatniego gwizdka sędziego spotkań. Tak czy inaczej, wszystkie te starcia cieszyły się olbrzymim wsparciem trybun, które zagrzewały młodych zawodników do walki. Ci nie pozostając na to obojętni dali z siebie wszystko, zostawiając na parkiecie serca i resztki sił.

(mecz o 11 miejsce)

Red Box Piłkarska Akademia Biedrusko – Red Box Piłkarska Akademia Suchy Las 1:6

(mecz o 9 miejsce)

S.P. 19 Poznań – S.S. Fighter Suchy Las 3:2

(mecz o 7 miejsce)

S.P. 27 Złotkowo – ESAE Olimpijczyk 0:3

(mecz o 5 miejsce)

S.P. Kaźmierz – S.P. Luboń 3:2

 

Przedostatnie spotkanie tego wieczoru było sporą niespodzianką, gdyż wzięły w nim udział zespoły upatrywane w roli faworytów do końcowego triumfu, czyli Suchary Suchy Las i Red Box P.A. Poznań. Przypomnijmy, że oba zespoły już raz podczas tego turnieju miały okazję zagrać przeciw sobie. W fazie grupowej padł wynik 1:0 dla drużyny ze stolicy Wielkopolski. Tym razem, mecz przyjął zupełnie inny obrót – Suchary odważnie zaatakowały i wykorzystały swoją szansę. Trzy strzelone bramki i żadnej straconej pokazały, że faza pucharowa rządzi się swoimi prawami. Miejsce na podium dla zespołu z Suchego Lasu, Red Box P.A. z Poznania musiał zadowolić się czwartą lokatą. Oba zespoły schodziły z parkietu przy donośnym aplauzie publiczności (z trybun dało się słyszeć, że atmosfera jest równie wspaniała, jak na meczu Ligi Mistrzów).

(mecz o 3 miejsce)

Suchary Suchy Las – Red Box Piłkarska Akademia Poznań 3:0
WIELKI FINAŁ, czyli to na co wszyscy czekali i do czego dążyła każda z drużyn przed rozpoczęciem zmagań. Skuteczność, dobra organizacji gry i umiejętności piłkarskie na wysokim poziomie zaprocentowały tym, ze to właśnie S.P. Pępowo i Salos Poznań zakwalifikowały się do spotkania wieczoru. Doping na trybunach, mnóstwo emocji na ławkach rezerwowych, roszady taktyczne i dwie fantastyczne bramki, wszystko to widzieliśmy w tym meczu. Końcowy rezultat przyniósł zwycięstwo drużyny z Pępowa 2:0, która miała do pokonania nie tylko rywali, ale też największą odległość by stawić się tego dnia na turnieju. Salos mimo podjęcia walki nie był w stanie zatrzymać sowich przeciwników. Obu drużynom należą się wielkie brawa, stworzone widowisko było pierwszorzędne!

(mecz o 1 miejsce)

S.P. Pępowo – Salos Poznań 2:0

 

Po 7-godzinnych zmaganiach przyszedł czas na wręczenie nagród. Obdarowani zostali wszyscy uczestnicy turnieju. Każdy z nich otrzymał medal i torbę pełną słodkich upominków. Nagrody wręczali organizatorzy i Goście specjalni: Jacek Rejniak (Bank Zachodni WBK), Marek Furmański (PZU), Andrzej Chyliński, Mariusz Wełna (Lidl Polska), Krzysztof Graczyk i Maciej Jankowiak (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box). Dla trzech najlepszych zespołów ufundowane zostały również puchary oraz zestawy oficjalnych piłek EURO 2016 – adidas Beau Jeu. Przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne. I tak najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Jan Nowak (Salos Poznań), najlepszym zawodnikiem Małgorzata Dziamska (Suchary Suchy Las), a królem strzelców Bartek Paris (S.P. Pępowo).

V Turniej Mikołajkowy wsparli Partnerzy, dzięki którym zawody zyskały tak atrakcyjną oprawę i wszyscy mogli cieszyć się z mikołajkowych upominków: Gmina Suchy Las, Gminny Ośrodek Sportu, Bank Zachodni WBK, PZU, Sodexo, Lidl, Chata Polska, Berpo s.c., Kathay-Haster, Dom Wydawniczy REBIS, AM:PM, Zakłady Mięsne Viando, Płytnik – stomatologia, NM Polska, Cafe Szkolna 16, Przychodnia Lekarska Eumedica, Alan Tasarz, Telewizja internetowa redboxtv.pl, Red Box Sport World. Gorąco dziękujemy!

Wielkie podziękowania również wszystkim zawodnikom za stworzenie wspaniałej atmosfery, za to że wspierali swoich kolegów z trybun, za te wszystkie fantastyczne akcje, zdobyte gole i parady bramkarskie. Brawa również rodzicom, którzy dopingowali swoich małych piłkarzy, często pobudzając ich do jeszcze lepszej gry i większego zaangażowania.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!