730 992 150 akademia@rbsport.pl

Zespół RED BOX Piłkarskiej Akademii Suchy Las składający  się z zawodników urodzonych w 2008 oraz 2009 roku w ostatnie dwa weekendy brał udział w turniejach organizowanych przez TMS Suchary Suchy Las. Poniżej relacja z tych zmagań!

Suchary Cup 2009

W pierwszą sobotę marca do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w 2009 roku, którzy po losowaniu grup trafili do grupy B razem z : : Suchary II Suchy Las, Rokita Rokietnica, Junior Koziegłowy, Suchary Suchy Las 2010 . Przez fazę grupową zawodnicy Red Boxu przeszli w imponującym stylu pokonując kolejno : Rokitę Rokietnica (10:0), Juniora Koziegłowy (8:0) , Suchary Suchy Las(2:0) oraz Suchary Suchy Las 2010 (6:0). Po zakończeniu fazy grupowej  zostały rozpisane kolejne mecze o miejsca w turnieju oraz półfinały.  W pierwszym półfinale zmierzyli się UKS Canarinhos Skórzewo oraz Akademia Piłkarska Red Box, a w drugim doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy dwoma zespołami  Sucharów Suchy Las. Oba półfinały były bardzo ciekawymi widowskami.. W pierwszym spotkaniu półfinałowym było bardzo dużo emocji pod jedną i drugą bramką. Pierwszy półfinał rozstrzygnął na korzyść Red Boxu Gracjan Gawrych, a w drugim padł remis 1:1 i o awansie do finału jednego z zespołu Sucharów decydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy “jedynki” i to oni byli rywalami Red Boxu w finale. Finał był spektaklem z wieloma emocjami i zwrotami akcji. Po 5 minutach worek z bramkami rozwiązali jako pierwszy zawodnicy Sucharów Suchy Las i prowadzili 1:0. Po chwili ładnym uderzeniem odpowiedział Igor Świerkowski i mieliśmy remis., ale to nie koniec emocji, bo po kilkunastu sekundach Suchary Suchy Las prowadziły 2:1, ale nieustępliwość zawodników Red Box Suchy Las doprowadziła do strzelenia przez nich kolejnego gola, dającego remis 2:2 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W konkursie rzutów karnych zdecydował kunszt bramkarski Jasia Siudaka, który nie pozwolił, aby jakikolwiek strzał wpadł do bramki i to Red Box Piłkarska Akademia Suchy Las świętowała zwycięstwo w turnieju “Suchary Cup 2009”

Po wielkich emocjach w meczach półfinałowych oraz finale przyszedł czas na dekorację oraz wybór najlepszych zawodników. I tak  kapitan Red Box Suchy Las Tomek Janke został królem strzelców całego turnieju, Janek Siudak odebrał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, a Dominik Wedlandt otrzymał nagrodę za zwycięstwo w konkursie rzutów karnych.

Suchary Cup 2008

W sobotę 11 marca do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w 2008 roku. W zespole Red Box Suchy Las wystąpili prawie wszyscy zwycięzcy  turnieju  Suchary Cup dla  rocznika 2009  wzmocnieni przez kolegów urodzonych w 2008 roku. Red Box trafił do bardzo silnej grupy z  : Sucharami Suchy Las, UKS Canarinhos Skórzewo oraz SPN Szamotuły. Swoje zmagania rozpoczął od rywalizacji z SPN Szamotuły. Pomimo nerwowego początku zawodnicy Red Boxu wygrali pierwszy mecz turnieju 5:1 i czekali na kolejne spotkanie, którym  miała być rywalizacja z Sucharami Suchy Las. Mecz z zespołem Sucharów dostarczył wiele emocji i był poza finałem najlepszym widowiskiem tego dnia. Z jednej jak i drugiej strony były konstruowane bardzo ciekawe akcje, po których każdy zespół strzelił po 3 gole. Gdy wydawało, że to spotkanie zostanie nie rozstrzygnięte , a trybuny odliczały końcowe sekundy, do piłki  dopadł  Gracjan Gawrych i w ostatniej sekundzie meczu umieścił ją w bramce ustalając wynik na 4:3 dla Red Box Suchy Las.Dzięki temu zwycięstwu  i remisie(1:1) z Canarinhos Skórzewo w ostatnim meczu grupowym zawodnicy zapewnili sobie awans do półfinału,  w którym zmierzyli się ze Spartą Oborniki. Spotkanie ze Spartą Oborniki było przetarciem przed rywalizacją wiosną w lidze WZPN. Zmotywowani zawodnicy Red Box Suchy Las bardzo szybko chcieli rozstrzygnąć półfinał na swoją korzyść, a przez skuteczne uderzenia na bramkę po 6 minutach gry widniał wynik 5:0. Chwilowe rozprężenie oraz determinacja zespołu Sparty do odrabiania strat spowodowały stratę przez Red Box 3 bramek, ale ostatecznie udało się strzelić jeszcze dwie bramki i awansować do finału turnieju Suchary Cup 2008.W finale zawodnicy akademii zmierzyli się z UKS Canarinhos I Skórzewo, które w drugim półfinale pokonało swoich klubowych kolegów po serii rzutów karnych. Spotkanie finałowe rozpoczęło się od ładnych akcji z obydwóch stron, ale to rywale Red Boxu byli skuteczniejsi i po kilku minutach prowadzili 2:0.  Red Box Suchy Las nie poddawał się i starał się umieścić piłkę w bramce, jednak bramkarz Canarinhos( Najlepszy bramkarz turnieju) bronił w niebywały sposób strzały Red Boxu i skutecznie uruchamiał kontry, po których padły kolejne dwie bramki i wynik brzmiał 4:0. Zawodnicy Red Boxu nauczeni walki do końca rzucili się do ataku, ale starczyło czasu jedynie na strzelenie dwóch bramek i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką, ale pomimo tego Red Box został nagrodzony brawami od kibiców za walkę do ostatniego gwizdka spotkania!

 

Gratulacje dla zawodników Akademii Piłkarskiej Red Box Suchy Las!