730 992 150 akademia@rbsport.pl

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box przy wsparciu Gminy Suchy Las, Referatu Sportu, Referatu Administracyjno-Gospodarczego oraz Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie  było organizatorem IV Turnieju Mikołajkowego, który w dniach 6/7 grudnia, rozegrany został w Hali Sportowo-Widowiskowej GOS w Suchym Lesie. Podobnie jak w poprzednich edycjach tej imprezy, piłkarska rywalizacja odbywała się pod patronatem Grzegorza Wojtery, Wójta Gminy Suchy Las.

Do zawodów w rozgrywkach klas I – II przystąpiło 10 zespołów, natomiast w rywalizacji klas V – VI, oglądaliśmy w akcji 12 drużyn. Ekipy w każdej z kategorii wiekowych zostały podzielone na 2 grupy. Po dwa najlepsze zespoły grupowe grały ,,na przemian’’ w meczach półfinałowych, pozostałe drużyny walczyły o poszczególne miejsca. Sportowa rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. Większość meczów cechował wyrównany poziom, a pojedynkom w walce o każdy punkt towarzyszyła rzadko spotykana ambicja oraz determinacja. W przerwie pomiędzy meczami PZU Życie zorganizowało dodatkową atrakcję dla uczestników – niezwykle energetyczny pokaz taneczny dziewcząt grupy Dancehall z Suchego Lasu. Każdy dzień zawodów kończył się ceremonią wręczenia nagród. Wspaniałe trofea i upominki wręczali zawodnikom organizatorzy i zaproszeni goście, reprezentujący Partnerów IV Turnieju Mikołajkowego: Violetta Pałącarz – Kierownik Referatu Oświaty i Sportu, Jerzy Świerkowski –  Zastępca Wójta Gminy Suchy Las, Mateusz Burek – Lidl Polska, Tomasz Jaśniewicz – PZU Życie, Waldemar Poprawski – Rademenes Zoologia-Wędkarstwo, Jacek Rejniak – Bank Zachodni WBK, Roger Szydłowski i Gerard Szydłowski – Berpo s.c. sklep z zabawkami, Maciej Jankowiak – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box.

IV Turniejowi Mikołajkowemu towarzyszyła szlachetna akcja – podczas sobotnich zmagań Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box zorganizowało specjalną loterię pod hasłem „Świąteczny RED BOX dla potrzebujących”, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup świątecznych paczek dla rodzin o niskim statusie materialnym z Gminy Suchy Las.

Miło nam poinformować, że drużyny Red Box Piłkarskiej Akademii z Poznania w obu kategoriach wiekowych odniosły wielki sukces. W kategorii klas I-II drużyna Red Box Piłkarskiej Akademii z Poznania zajęła 1 miejsce, natomiast w kategorii klas V-VI nasi zawodnicy zdobyli 2 miejsce. Gratulujemy!!! Natomiast drużyny Red Box Piłkarskiej Akademii z Suchego Lasu po raz pierwszy mogły wziąć udział w wielkim turnieju piłkarskim z prawdziwego zdarzenia.Im również gratulujemy sportowej postawy i zaciętej walki do ostatnich minut każdego meczu!!!

Poniżej przedstawiamy szczegółową relację z każdego dnia rozgrywek:

SOBOTA: KLASY V – VI

 

Wszystkie 12 zespołów, które zagrały w sobotę na Hali w Suchym Lesie pokazały się z bardzo dobrej strony. Oprócz niezwykłej determinacji, zaprezentowały one również bardzo przyzwoity poziom sportowy i prawdziwego ducha sportowej walki. W Grupie A, pierwsze miejsce z dorobkiem 12 punktów wywalczyli zawodnicy Akademii Red Box Poznań. O miano drugiego półfinalisty walczyły ekipy Rekordu Chludowo oraz S.P. Kaźmierz, które wywalczyły po 10 punktów. O awansie decydował więc wynik ich bezpośredniego pojedynku, który zakończył się zdecydowanym zwycięstwem chłopaków z Kaźmierza, którzy wygrali je pewnie 4-0. W Grupie B bezkonkurencyjna okazała się drużyna Dębinki Poznań, która wywalczyła komplet 15 punktów, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drugim półfinalistą zostali piłkarze ze S.P. Oborniki, którzy zdobyli 10 punktów. Po zakończeniu pierwszej, grupowej fazy turniejowych zmagań, rozegrane zostały mecze półfinałowe. Wyniki i poziom sportowy pojedynków półfinałowych potwierdził, że do tej fazy turniejowej rywalizacji dotarły zdecydowanie godne tego zespoły i nie było w tym żadnego przypadku. W pierwszym z nich zagrały zespoły Akademia Red Box Poznań oraz S.P. Oborniki. Chłopcy z Obornik wyszli na prowadzenie 1-0. Byli naprawdę o mały krok od wejścia do wielkiego finału. Jednak walczący ambitnie do samego końca Red Box, doprowadził do remisu w ostatniej akcji meczu. Czekały nas więc rzuty karne. Więcej zimnej krwi oraz tak niezbędnego szczęścia było po stronie poznańskiej Akademii, która wygrała tę dodatkową rywalizację 2-1, tym samym awansując do meczu o pierwsze miejsce. Rzuty karne decydowały również o awansie w drugim półfinale, bowiem pojedynek pomiędzy Dębinką Poznań a S.P. Kaźmierz w normalnym czasie gry zakończył się również wynikiem remisowym 1-1. Emocje, które towarzyszyły serii rzutów karnych przejdą zdecydowanie do historii tego turnieju. Zwycięsko zakończyli ją gracze z Kaźmierza, wygrywając je 5-4. Przed najważniejszymi pojedynkami tego dnia, rozegrane zostały mecze o poszczególne miejsca. Zanotowano w nich następujące rezultaty:

 

Mecz o miejsce 11: S.P. Luboń 2 – Akademia R.B. Suchy Las 2-0

Mecz o miejsce 9: EASE Olimpijczyk – UKS Złoci 1-0

Mecz o miejsce 7: S.P. Biedrusko – S.P. Suchy Las 2-1

Mecz o miejsce 5: Suchary Suchy Las – Rekord Chludowo 3-1

 

W meczu o 3 miejsce Dębinka Poznań po bardzo wyrównanej i zaciętej walce wygrała minimalnie 1-0 ze S.P. Oborniki. W wielkim finale ton grze nadawali zawodnicy S.P. Kaźmierz, którzy potwierdzili swoją wyższość nad Red Box Akademią Poznań, strzelając jej dwie efektowne bramki. Tak więc po zwycięstwie w wielkim finale 2-0, przez najbliższy rok na mistrzowskim tronie zasiadać będą zawodnicy z Kaźmierza. Jednak wielkie brawa za wspaniałą postawę w całym mikołajkowym turnieju należą się zdecydowanie obu tym ekipom.

 

Tradycyjnie przyznane zostały również nagrody indywidualne. Wyboru dokonali przedstawiciele organizatora oraz sędziowie prowadzący zawody. Tytuł Najlepszego Bramkarza przypadł Gracjanowi Stachowiakowi (S.P. Oborniki). Prezentował on przez  cały turniej bardzo wysoką, równą formę, często ratując swój zespół z poważnych opałów. Wspaniały instynkt strzelecki pokazał Dawid Bielejewski (S.P. Kaźmierz), który z dorobkiem 10 zdobytych bramek, wywalczył tytuł Króla Strzelców. Prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika przypadł w zgodnej opinii zawodnikowi Dębinki Poznań – Alexowi Kapłonowi. Wielka piłkarska dojrzałość, umiejętności techniczne wyróżniały go zdecydowanie na piłkarskim parkiecie.

 

TURNIEJOWE STATYSTYKI: KLASY V – VI                                 

 

GRUPA – A

 

Akademia R. B. Poznań – S.P. Kaźmierz 1-0

Rekord Chludowo – S.P. Suchy Las 1-1

S.P. Luboń 2 – Olimpijczyk 0-2

Akademia R. B. Poznań – S.P. Suchy Las 1-0

Rekord Chludowo – Olimpijczyk 3-0

S.P. Luboń 2 – S.P. Kaźmierz 0-5

Akademia R. B. Poznań – Olimpijczyk 2-0

S.P. Luboń 2 – S.P. Suchy Las 0-2

Rekord Chludowo – S.P. Kaźmierz 0-4

Olimpijczyk  – S.P. Suchy Las 1-2

Akademia R. B. Poznań – S.P. Luboń 2 4-0

S.P. Suchy Las – S.P. Kaźmierz 1-3

S.P. Luboń 2 – Rekord Chludowo 0-5

Olimpijczyk – S.P. Kaźmierz 1-0

Akademia R. B. Poznań – Rekord Chludowo 0-1

 

TABELA – GRUPA A

 

 1. Akademia R. B. Poznań 12 8-1
 2. S.P. Kaźmierz 10 13-3
 3. Rekord Chludowo 10 10-5
 4. S.P. Suchy Las 7 6-6
 5. EASE Olimpijczyk 4 4-8
 6. S.P. Luboń 2 0 0-18

 

GRUPA – B

 

Akademia R.B. Suchy Las – UKS Złoci 0-4

Suchary Suchy Las – S.P. Biedrusko 1-0

S.P. Oborniki – Dębinka 0-2

Akademia R.B. Suchy Las – S.P. Biedrusko 0-2

Suchary Suchy Las – Dębinka 0-1

S.P. Oborniki – UKS Złoci 1-1

Akademia R.B. Suchy Las – Dębinka 0-6

Suchary Suchy Las – S.P. Oborniki 0-2

UKS Złoci – S.P. Biedrusko 1-2

Suchary Suchy Las – UKS Złoci 2-0

Akademia R.B. Suchy Las – S.P. Oborniki 0-8

S.P. Biedrusko – Dębinka 0-1

Akademia R.B. Suchy Las – Suchary Suchy Las 0-8

S.P. Oborniki – S.P. Biedrusko 1-0

Dębinka – UKS Złoci 2-0

 

TABELA – GRUPA B

 

 1. Dębinka Poznań 15 11-0
 2. S.P. Oborniki 10 12-2
 3. Suchary Suchy Las 9 11-3
 4. S.P. Biedrusko 6 4-4
 5. UKS Złoci 4 6-7
 6. Akademia R.B. Suchy Las 0 0-28

 

MECZE O POSZCZEGÓLNE MIEJSCA

 

Mecz o miejsce 11: S.P. Luboń 2 – Akademia R.B. Suchy Las 2-0

Mecz o miejsce 9: EASE Olimpijczyk – UKS Złoci 1-0

Mecz o miejsce 7: S.P. Biedrusko – S.P. Suchy Las 2-1

Mecz o miejsce 5: Suchary Suchy Las – Rekord Chludowo 3-1

 

1 półfinał: Akademia R.B. Poznań – S.P. Oborniki 1-1 karne 2-1

2 półfinał: S.P. Kaźmierz – Dębinka Poznań 1-1 karne 5-4

 

Mecz o miejsce 3: Dębinka Poznań – S.P. Oborniki 1-0

Mecz o miejsce 1: S.P. Kaźmierz – Akademia R.B. Poznań 2-0

 

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

 

Najlepszy Bramkarz: Gracjan Stachowiak (S.P. Oborniki)

Król Strzelców: Dawid Bielejewski (S.P. Kaźmierz)

Najlepszy Zawodnik: Alex Kapłon (Dębinka Poznań)

 

NIEDZIELA: KLASY I – II

 

Łzy szczęścia, łzy rozpaczy, piękne bramki, efektowne interwencje bramkarzy, dramatyczne zwroty akcji, tak w pigułce wyglądała rywalizacja najmłodszych piłkarskich adeptów. Rywalizację w Grupie A zdominowała zdecydowanie drużyna Red Box Akademii Piłkarskiej z Poznania. Wywalczyła ona komplet punktów. Rewelacyjnie spisywał się ich bramkarz – Marcel Wasiak, który zachował czyste konto i był dla rywali zaporą nie do przejścia. Z grupy tej do fazy półfinałowej awansowali również młodzi piłkarze drużyny Suchary Suchy Las. Niesamowity przebieg miała rywalizacja o czołowe lokaty w grupie B. Az trzy ekipy: Dębinka Poznań, S.P. Luboń oraz S.P. Suchy Las zakończyły grupowe zmagania z dorobkiem 9 punktów. O kolejności w tabeli decydowała więc mała tabela, uwzględniająca wyłącznie pojedynki rozegrane pomiędzy nimi. Dzięki efektownemu zwycięstwu 3-0 w ostatnim grupowym spotkaniu nad S.P. z Suchego Lasu, pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Dębinki Poznań. W walce o końcowe turniejowe zwycięstwo szczęście uśmiechnęło się również dla zespołu S.P. Luboń 2, który został drugim półfinalistą. Po zakończeniu grupowej rywalizacji obejrzeliśmy mecze półfinałowe. W pierwszym z nich Akademia R.B. Poznań po dramatycznym, bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała 1-0 ekipę S.P. Luboń. Natomiast w drugim półfinale Dębinka Poznań zaskakująco łatwo poradziła sobie z drużyną Suchary Suchy Las, która wypunktowała pewnie 3-0. Przed najważniejszymi meczami o miejsca na turniejowym podium, odbyła się nie mniej pasjonująca rywalizacja o poszczególne miejsca. W spotkaniu o pozycję IX, debiutująca w turniejowych zmaganiach Akademia R.B. Suchy Las pokonała 1-0 Rekord Chludowo. Bardzo wyrównana walka towarzyszyła spotkaniu o miejsce VII. Pojedynek S.P. „DaVinci” P-ń z ESAE Olimpijczyk zakończył się wynikiem remisowym 1-1. Tak więc o wszystkim decydowała seria rzutów karnych. Ta loteryjna, dodatkowa rozgrywka zakończyła się sukcesem S.P. „DaVinci” Poznań, która wygrała ją 3-1. W pojedynku o miejsce V, odbudowała się ekipa S.P. Suchy Las, która nie zostawiła żadnych złudzeń zawodnikom F.C. Galacticos, pokonując ich pewnie i zdecydowanie 4-1. Pełni pozytywnej, sportowej złości, przystąpili do rywalizacji w ,,małym finale’’ gracze Sucharów Suchy Las. Ich ,,ofiarą” padli młodzi zawodnicy S.P. Luboń, którzy zostali rozbici 4-0. Tak więc na najniższym, trzecim miejscu na podium, niedzielne, turniejowe zmagania zakończyli piłkarze Sucharów Suchy Las. Podsumowaniem tego pełnego zdrowych, sportowych emocji dnia, był oczywiście oczekiwany przez licznych kibiców wielki mecz finałowy. Walka zespołów Akademii Red Box Poznań oraz uznanych przez wielu obserwatorów za turniejowego ,,czarnego konia” ekipy Dębinka Poznań, nie zawiodła tych oczekiwań. Był to pojedynek godnych siebie rywali. Nikt nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Pomimo wielu wybornych okazji strzeleckich z obu stron, spotkanie to jako jedyne w całym turnieju nie przyniosło żadnej bramki i zakończyło się wynikiem remisowym 0-0. Tak więc o pierwszym miejscu decydowały rzuty karne. Emocje z każdą kolejną chwilą sięgały powoli zenitu. Po pierwszej serii było 1-1. W drugiej serii oglądaliśmy również dwa celne uderzenia. Zrobiło się więc 2-2. Celne uderzenie gracza Akademii Red Box wyprowadziło ten zespół na prowadzenie 3-2. Chwilę później próby nerwów nie wytrzymał zawodnik Dębinki, którego strzał wybronił bramkarz rywali. W tym momencie wszystko stało się jasne. Zwycięzcą IV Turnieju Mikołajkowego okazała się drużyna Akademii Red Box Poznań. Finał był pięknym i godnym ukoronowaniem niedzielnej rywalizacji. Wielkie brawa za piękną sportową walkę należą się wszystkim uczestnikom. Tak naprawdę wygrał sport i wszyscy są zwycięzcami. Przedstawiciele organizatora oraz sędziowie prowadzący te zawody, po konsultacjach przyznali również wyróżnienia indywidualne. Nie było żadnych wątpliwości przy wyborze Najlepszego Bramkarza. Został nim wybrany jednogłośnie Marcel Wasiak (Akademia R.B. Poznań), który przez cały turniej był niepokonany i zachował czyste konto. Do tego wybronił decydujący o tytule mistrzowskim rzut karny. Aż trzech zawodników rywalizację o tytuł Króla Strzelców zakończyło z dorobkiem 7 celnych uderzeń. Zgodnie z Regulaminem o tym, że tytuł ten wywalczył ostatecznie Jasiu Wajgt (Akademia R.B. Poznań), zadecydowało wyższe miejsce jego drużyny w klasyfikacji końcowej turnieju. Prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika przypadł Piotrowi Rogowskiemu (Dębinka Poznań). Jak na swój młody wiek jest on zawodnikiem bardzo dojrzałym, doskonale wyszkolonym technicznie, posiada również instynkt strzelecki. Wszystkie drużyny zostały obdarowane zostały efektownymi pucharami i wspaniałymi nagrodami. Każdy gracz otrzymał pamiątkowy medal i świąteczny prezent. Ten profesjonalnie zorganizowany w każdym detalu turniej już na stałe wpisał się na sportową mapę corocznych sportowych wydarzeń w Suchym Lesie.

 

TURNIEJOWE STATYSTYKI: KLASY I – II                                 

 

GRUPA – A

 

Akademia R.B. Poznań – F.C. Galacticos 4-0

Suchary Suchy Las – S.P. „DaVinci” P-ń 6-0

Akademia R.B. Poznań – Rekord Chludowo 2-0

Suchary Suchy Las – F.C. Galacticos 6-0

Rekord Chludowo – S.P. „DaVinci” P-ń 2-5

Akademia R.B. Poznań – Suchary Suchy Las 2-0

S.P. „DaVinci” P-ń – F.C. Galacticos 1-3

Rekord Chludowo – Suchary Suchy Las 0-6

Akademia R.B. Poznań – S.P. „DaVinci” P-ń 6-0

F.C. Galacticos – Rekord Chludowo 4-1

 

TABELA – GRUPA A

 

 1. Akademia R.B. Poznań 12 14-0
 2. Suchary Suchy Las 9 18-2
 3. F.C. Galacticos 6 7-12
 4. S.P. „DaVinci” P-ń 3 6-17
 5. Rekord Chludowo 0 3-17

 

GRUPA – B

 

Akademia R. B. Suchy Las – S.P. Suchy Las 0-5

Dębinka – S.P. Luboń 2 1-2

ESAE Olimpijczyk – Akademia R. B. Suchy Las 2-0

S.P. Luboń 2 – S.P. Suchy Las 1-2

ESAE Olimpijczyk – Dębinka 1-3

Akademia R. B. Suchy Las – S.P. Luboń 2 0-4

ESAE Olimpijczyk – S.P. Suchy Las 0-1

Dębinka – Akademia R. B. Suchy Las 7-1

S.P. Luboń 2 –  ESAE Olimpijczyk 1-0

Dębinka – S.P. Suchy Las 3-0

 

TABELA – GRUPA B

 

 1. Dębinka Poznań 9 14-4
 2. S.P. Luboń 9 8-3
 3. S.P. Suchy Las 9 8-4
 4. ESAE Olimpijczyk 3 3-5
 5. Akademia R. B. Suchy Las 0 1-18

 

Trzy drużyny: Dębinka Poznań, S.P. Luboń oraz S.P. Suchy Las zakończyły grupowe zmagania z dorobkiem 9 punktów. O kolejności w tabeli decydowała więc mała tabela, uwzględniająca wyłącznie pojedynki rozegrane pomiędzy nimi.

 

 1. Dębinka Poznań 3 4-2
 2. S.P. Luboń 3 3-3
 3. S.P. Suchy Las 3 2-4

 

MECZE O POSZCZEGÓLNE MIEJSCA

Mecz o miejsce 9: Akademia R.B. Suchy Las – Rekord Chludowo 1-0

Mecz o miejsce 7: S.P. „DaVinci” P-ń – ESAE Olimpijczyk 1-1 karne 3-1

Mecz o miejsce 5: S.P. Suchy Las – F.C. Galacticos 4-1

 

1 półfinał: Akademia R.B. Poznań – S.P. Luboń 1-0

2 półfinał: Dębinka Poznań – Suchary Suchy Las 3-0

 

Mecz o miejsce 3: Suchary Suchy Las – S.P. Luboń 4-0

Mecz o miejsce 1: Akademia R.B. Poznań – Dębinka Poznań 0-0 karne 3-2

 

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

 Najlepszy Bramkarz: Marcel Wasiak (Akademia R.B. Poznań)

Król Strzelców: Jasiu Wajgt (Akademia R.B. Poznań)

Najlepszy Zawodnik: Piotr Rogowski (Dębinka Poznań)

 Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Waldemar Palacz. Zawody sędziowali: Maciej Kaniasty oraz Robert Mak.

Dziękujemy Partnerom IV Turnieju Mikołajkowego, ich wsparcie pozwoliło przygotować mnóstwo atrakcji dla uczestników rozgrywek, są to: Gmina Suchy Las, Referat Sportu i Referat Administracyjno-Gospodarczy Gminy Suchy Las, Gminny Ośrodek Sportu w Suchym Lesie, PZU Życie, Sucholeska Telewizja Internetowa, Bank Zachodni WBK, Lidl Polska, Chata Polska, Rademenes Zoologia-Wędkarstwo, Berpo s.c.- sklep z zabawkami, Sodexo Polska, AM Biuro Serwis, NM Polska, Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Edmund Koczorowski, Massage Popielarski&Prządak, telewizja internetowa redboxtv.pl

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sportową postawę oraz wspaniałą, niezapomnianą piłkarską zabawę. Do zobaczenia za rok!

DSC_2808