730 992 150 akademia@rbsport.pl

W sobotę 19 grudnia zainaugurowaliśmy zmagania RED BOX Ligi Maluchów (rocznik 2005/2006) w Katowicach. Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie sześć drużyn (RBPA Katowice, Sparta Katowice, Sprint Katowice, Piłkarz Sosnowiec, Wyzwolenie Chorzów oraz Bonito Murcki), które będą spotykały się w meczach na Hali przy ulicy Spółdzielczości raz w miesiącu.

Rezultaty pierwszej kolejki zmagań:

Piłkarz Sosnowiec – Sprint Katowice: 0-1 (0-1)

Ściuk

Na otwarcie zimowej edycji Ligi Maluchów z roczników 2005/2006 Piłkarz Sosnowiec zmierzył się ze Sprintem Katowice. Na całej swojej długości było to niezwykle wyrównane spotkanie, w którym dobre okazje bramkowe kreowali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Ostatecznie o rozstrzygnięciu tego meczu zadecydowała zaledwie jedna bramka. Zdobył ją w 7 minucie gry Dawid Ściuk, dzięki czemu pierwsze trzy punkty w sezonie inkasuje Sprint.

Wyzwolenie Chorzów – Bonito Murcki: 4-2 (1-2)

Miozga 2, Kula, Domagała – Malasy, Miłkowski

Dwie znacząco odmienne od siebie połowy miało spotkanie Wyzwolenia Chorzów z Bonito Murcki. W pierwszej korzystniej na parkiecie Hali przy ulicy Spółdzielczości prezentowali się gracze z Murcek, którzy dzięki trafieniom Jakuba Malasy i Szymona Miłkowskiego prowadzili 2-1. Po przerwie monolit Bonito nadkruszył jednak Kacper Miozga. To właśnie jego dwie bramki pozwoliły odwrócić obraz tego meczu, a gol Kamila Domagały na dobre rozstrzygnął to dramatyczne spotkanie na korzyść Wyzwolenia Chorzów.

RBPA Katowice – Sprint Katowice: 0-4 (0-2)

Hornik, Gajda, Madaj, Witek

W swoim pierwszym oficjalnym meczu piłki nożnej, rocznik 2005/2006 RED BOX Piłkarskiej Akademii z Katowic uległ Sprintowi 0-4. W obu częściach gry podopieczni Pawła Siedleckiego zaaplikowali Michałowi Matusiakowi po dwie bramki. Pomimo wysokiego wyniku, Akademia nie prezentowała się na tle faworyta źle. O porażce zadecydował brak ogrania i kilka głupich błędów w obronie – skrzętnie wykorzystanych przez przeciwnika. Ostatnią bramkę zdobyła Zuzanna Witek, która przez całe 22 minuty należała do wyróżniających się zawodników tego pojedynku.

Bonito Murcki – Piłkarz Sosnowiec: 1-1 (0-1)

Kostyra – Zając

Po porażkach w swoich pierwszych ligowych meczach punktami podzieliły się ekipy Bonito Murcki oraz Piłkarza Sosnowiec. Pierwsze 11 minut dla tych drugich, gdyż dzięki bramce z 5 minuty Marcela Zająca prowadzili oni 1-0. Ambitne Bonito nie miało jednak zamiaru oddać punktów bez walki i tuż po zmianie stron wyrównało. Jak się później okazało bramka Przemysława Kostyry okazała się ostatnią w całym spotkaniu, dlatego oba zespoły zanotowały po końcowej syrenie pierwszy punkt w Lidze Maluchów.

Wyzwolenie Chorzów – Sprint Katowice: 1-2 (1-2)

Hachuła – Hornik, Witkowski

W pojedynku niepokonanych do tego meczu Wyzwolenia Chorzów i Sprintu Katowice lepsi okazali się ci drudzy, którzy pokonali drużynę Mateusza Bulandy 2-1. Wszystkie trzy bramki tego meczu padłu w jego pierwszych sześciu minutach. Samo otwarcie to popis Sprintu, który zepchnął rywala do defensywy, aplikując mu bramki autorstwa Michała Hornika oraz Kamila Witkowskiego. Reakcja Wyzwolenia była jednak błyskawiczna. Kontakt tej drużynie pozwolił złapać Oliwier Domagała, lecz pomimo iż chorzowianie mieli swoje szanse na doprowadzenie do wyrównania – więcej bramek w tym zaciętym meczu już nie padło.

RBPA Katowice – Piłkarz Sosnowiec: 3-2 (3-0)

Molczyk, Drzazga, Zielonka – Zając 2

Po pierwszych 11 minutach nikt z obecnych na Hali przy ulicy Spółdzielczości nie mógł przypuszczać, że po zmianie stron mecz ten będzie miał jakiekolwiek emocje. Grająca jak z nut Akademia RED BOX prowadziła bowiem z Piłkarzem 3-0, nie pozwalając rywalowi na dojście do głosu. Po przerwie wszystko zmieniło się jednak jak w kalejdoskopie. Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Marcela Zająca, a chwilę później druga jego bramka pozwoliły ekipie z Sosnowca złapać kontakt. W nerwowej końcówce Akademii udało się jednak utrzymać minimalne prowadzenie, dlatego po ostatniej syrenie notuje ona pierwszą wygraną w Lidze Maluchów.

Bonito Murcki – Sprint Katowice: 0-3 (0-1)

Witkowski, Madaj, Hornik

W swoim ostatnim sobotnim meczu Sprint Katowice odniósł czwarte zwycięstwo, starcie z Bonito Murcki rozstrzygając już w pierwsze 5 minut. To właśnie wtedy podopiecznym Pawła Siedleckiego udało się strzelić trzy bramki, po których ambitnie walczące Bonito nie zdołało się już podnieść. Komplet 12 zdobytych punktów już po pierwszej kolejce zmagań stawia Sprint w roli głównego faworyta do wygrania Ligi Maluchów. Bonito natomiast w trzech meczach zgromadziło tylko 1 punkt, lecz patrząc z bliska na potencjał tej drużyny z pewnością może ona włączyć się do rywalizacji o medale.

RBPA Katowice – Wyzwolenie Chorzów: 1-2 (0-2)

Knapik – Hachuła, Sołtys

W meczu o drugie miejsce po pierwszym dniu zmagań w Lidze Maluchów, Wyzwolenie Chorzów pokonało Akademię RED BOX 2-1. Kluczowy w perspektywie trzech zdobytych punktów był sam początek zawodów. To właśnie wtedy chorzowianie strzelili dwie bramki, znacząco przybliżając się do wygranej. Po zmianie stron Akademia zaatakowała większą liczbą zawodników, lecz mądrze broniące się Wyzwolenie cały czas utrzymywało wynik 2-0. Dopiero w 16 minucie Mateusz Knapik przywrócił katowiczanom nadzieje na co najmniej remis, lecz jak się później okazało więcej bramek w tym zaciętym pojedynku już nie padło.