730 992 150 akademia@rbsport.pl

VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

WYSOKI POZIOM SPORTOWY

PODSUMOWANIE: KLASY III – IV

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box przy wydatnej pomocy władz Gminy Suchy Las było organizatorem ,,VII Piłkarskiego Turnieju Mikołajkowego”, który w dniach 3/4 grudnia, rozegrany został w Hali Sportowo-Widowiskowej w Suchym Lesie. Podobnie jak w poprzednich edycjach tej imprezy, piłkarska rywalizacja odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Suchy Las – Pana Grzegorza Wojtery.
Do zawodów w rozgrywkach klas I – II oraz III – IV przystąpiło po 10 zespołów. Ekipy w każdej z kategorii wiekowych zostały podzielone na 2 grupy po 5 zespołów. Po dwa najlepsze zespoły grupowe grały ,,na przemian’’ w meczach półfinałowych, pozostałe drużyny walczyły o poszczególne miejsca. Sportowa rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. Większość pojedynków była bardzo wyrównana, a pojedynkom w walce o każdy punkt towarzyszyła rzadko spotykana ambicja oraz determinacja.

KLASY III – IV

Wszystkie 10 zespołów, które zagrały w sobotę na Hali w Suchym Lesie pokazały się z bardzo dobrej strony. Oprócz niezwykłej determinacji i ambicji w grze, pokazały one również bardzo przyzwoity poziom sportowy i prawdziwego ducha sportowej walki. W Grupie A, aż 3 zespoły: SP Kaźmierz, Suchary Suchy Las oraz Red Box P.A. Katowice wywalczyły po 9 punktów. O tym, które z nich awansują do półfinałów, zgodnie z Regulaminem, decydowała tzw. ,,mała tabelka”, uwzględniająca wyłącznie mecze pomiędzy nimi. W tej klasyfikacji najlepsi okazali się gracze SP Kaźmierz przed Sucharami Suchy Las. Pecha mieli nasi goście z Katowic, którym do awansu do najlepszej czwórki, zabrakło 1 bramki. W Grupie B bezkonkurencyjna okazała się drużyna Błękitnych Wejherowo, która wywalczyła 10 punktów. Drugim półfinalistą zostali piłkarze ze SP Luboń, którzy wywalczyli 8 punktów. Po zakończeniu pierwszej, grupowej fazy turniejowych zmagań, rozegrane zostały mecze półfinałowe. Wyniki i poziom sportowy pojedynków półfinałowych potwierdził, że do tej fazy turniejowej rywalizacji dotarły zdecydowanie godne tego zespoły i nie było w tym żadnego przypadku. W pierwszym z nich zagrały zespoły SP Kaźmierz oraz SP 2 Luboń. Pomimo wielu sytuacji strzeleckich z obu stron, pojedynek ten zakończył się rzadko spotykanym remisem 0:0. Tak więc rzuty karne. Dramatyczną serię rzutów karnych zwycięsko zakończyli piłkarze z Kaźmierza, wygrywając ją 3:2. Bardzo podobny przebieg miał również drugi półfinał. Tam również piłkarze Błękitnych Wejherowo oraz Sucharów Suchy Las nie potrafili strzelić swojemu rywalowi bramki i zakończyli mecz wynikiem bezbramkowym. Tak więc czekały nas ponownie rzuty karne. Więcej zimnej krwi oraz tak niezbędnego szczęścia było stronie Sucharów Suchy Las, którzy wygrali tę dodatkową rywalizację 3-1, tym samym awansując do meczu o pierwsze miejsce.

W meczu o 3 miejsce nasi goście z Wejherowa, drużyna Błękitnych, wykazała swoją wyższość nad SP 2 Luboń, wygrywając z nimi 2:0.

Finałowy pojedynek pomiędzy ekipami Sucharów Suchy Las oraz SP Kaźmierz był godnym podsumowaniem całodniowych piłkarskich zmagań. Widowisko to było niezwykle wyrównane i dramatyczne. Ostatecznie zakończyło się ono sprawiedliwym remisem 2:2. Czyli o tytule mistrzowskim po raz kolejny decydowały rzuty karne. Tym razem szczęście było po stronie Sucharów Suchy Las, którzy wygrali je 3:1. Tak więc po zwycięstwie w wielkim finale, przez najbliższy rok na mistrzowskim tronie zasiadać będą zawodnicy z Suchego Lasu. Jednak wielkie brawa za wspaniałą postawę w całym Mikołajkowym turnieju należą się zdecydowanie obu finalistom.

TURNIEJOWE STATYSTYKI: KLASY III – IV

WYNIKI: GRUPA – A

SP Kaźmierz – Suchary Suchy Las 0-1
Gmina Tamasi – Red Box P.A. Suchy Las II 6-0
SP Kaźmierz – Red Box P.A. Katowice 3-1
Suchary Suchy Las – Gmina Tamasi 6-2
Red Box P.A. Suchy Las II – Red Box P.A. Katowice 2-3
SP Kaźmierz – Gmina Tamasi 2-0
Suchary Suchy Las – Red Box P.A. Suchy Las II 6-0
Gmina Tamasi – Red Box P.A. Katowice 2-3
SP Kaźmierz – Red Box P.A. Suchy Las II 6-0
Suchary Suchy Las – Red Box P.A. Katowice 1-2

TABELA: GRUPA – A

1. SP Kaźmierz 9 11-1
2. Suchary Suchy Las 9 14-4
3. Red Box P.A. Katowice 9 9-8
4. Gmina Tamasi 3 10-11
5. Red Box P.A. Suchy Las II 0 2-21

MAŁA TABELKA

1. SP Kaźmierz 3 3-2
2. Suchary Suchy Las 3 2-2
3. Red Box P.A. Katowice 3 3-4

WYNIKI: GRUPA – B

Red Box P.A. Biedrusko – Red Box P.A. Suchy Las I 1-4
UKS Talent Poznań – Błękitni Wejherowo 0-16
Red Box P.A. Biedrusko – SP 2 Luboń 1-1
Red Box P.A. Suchy Las I – UKS Talent Poznań 11-0
Błękitni Wejherowo – SP 2 Luboń 1-1
Red Box P.A. Biedrusko – UKS Talent Poznań 4-0
Red Box P.A. Suchy Las I – Błękitni Wejherowo 0-1
UKS Talent Poznań – SP 2 Luboń 0-7
Red Box P.A. Biedrusko – Błękitni Wejherowo 1-4
Red Box P.A. Suchy Las I – SP 2 Luboń 0-2

TABELA: GRUPA – B

1. Błękitni Wejherowo 10 22-2
2. SP 2 Luboń 8 14-2
3. Red Box P.A. Suchy Las I 6 15-4
4. Red Box P.A. Biedrusko 4 7-9
5. UKS Talent Poznań 0 0-39

MECZE PÓŁFINAŁOWE

SP Kaźmierz – SP 2 Luboń 0-0 k. 3-2
Suchary Suchy Las – Błękitni Wejherowo 0-0 k. 3-1

MECZ O MIEJSCE IX

Red Box P.A. Suchy Las II – UKS Talent Poznań 3:2

MECZ O MIEJSCE VII

Gmina Tamasi – SP Biedrusko 2:0

MECZ O MIEJSCE V

Red Box P.A. Katowice – Red Box P.A. Suchy Las I 3:0
MECZ O MIEJSCE III

Błękitni Wejherowo – SP 2 Luboń 2-0

MECZ O MIEJSCE I

Suchary Suchy Las – SP Kaźmierz 2-2 k. 3-1

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

Najlepszy Bramkarz – Szymon Smuniewski (Błękitni Wejherowo)

Król Strzelców – Kacper Walkowiak (Suchary Suchy Las) – 7 bramek

Najlepszy Zawodnik – Mateusz Knapik (Red Box P.A. Katowice)

Wszystkie drużyny zostały obdarowane efektownymi pucharami i wspaniałymi nagrodami. Każdy gracz otrzymał pamiątkowy medal i świąteczny prezent. Ten profesjonalnie zorganizowany w każdym detalu turniej już na stałe wpisał się na sportową mapę corocznych sportowych wydarzeń w Suchym Lesie.

Nad prawidłowym przebieg zawodów czuwali Waldemar Palacz oraz Konrad Majewski.

Sobotnie zawody sędziowali: Karol Zdunek, Michał Waskowski oraz Jacek Kołodziej

DO ZOBACZENIA ZA ROK

Materiał opracował – Waldemar Palacz