730 992 150 akademia@rbsport.pl

Już w przyszłym tygodniu startuje w Suchym Lesie VIII Turniej Mikołajkowy o Puchar Wójta Gminy Suchy Las. Podobnie jak w poprzednich latach, Stowarzyszenie podczas Turnieju zorganizuje akcję “Świąteczny RED BOX dla potrzebujących”, w ramach której będzie można zakupić cegiełkę i otrzymać wiele atrakcyjnych nagród. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na świąteczne paczki dla rodzin z Gminy Suchy Las o najniższym statusie materialnym, wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchym Lesie. Start loterii w sobotę o godzinie 12:00.

Podczas Turnieju zorganizowana zostanie również licytacja dla sześcioletniego Tymka, który jest chory na raka splotu naczyniówkowego CPC i tylko podjęcie szybkiego leczenia w Stanach Zjednoczonych daje mu szansę na przeżycie. Do wylicytowania będą:

– meczowa koszulka Lecha Poznań z autografami zawodników,
– meczowa koszulka OGC Nice z autografem Mario Balotelliego,
– piłka Macron z autografami zawodników Lecha Poznań,
– piłka retro z autografami zawodników Lecha Poznań,
– rękawice bramkarskie z podpisem Matusa Putnockyego.

Poniżej apel zrozpaczonych rodziców Tymka:
„Jedyną szansą na wyleczenie naszego syna jest leczenie w Ohio, gdzie stosowany jest protokół leczenia uwzględniający mutację genu. W Polsce lekarze są w stanie zaproponować nam jedynie chemioterapię, która jest w fazie badań klinicznych i nikt nie zna jej efektywności ani skutków ubocznych. Nie możemy ryzykować szczególnie teraz, gdy życie naszego dziecka wisi na włosku. Prosimy, pomóż ocalić Tymka. Leczenie w USA to jedyna, ostatnia już nadzieja. Wiemy, że kwota do zebrania jest astronomiczna, a czasu niezwykle mało. Mamy świadomość, że może się nie udać, ale nie możemy się poddać. Będziemy walczyć do końca, bo nasze dziecko umiera. Błagamy, pomóż nam nie stracić nadziei. Pomóż wykorzystać ostatnią szansę na życie…”

Zachęcamy do przyłączenia się do tych szlachetnych akcji. Start licytacji odbędzie się w sobotę (09.12.2017) o godzinie 9:00, a zakończenie o godzinie 15:30.